Antalya
25.11.2019
A
GÜNDEM
İnsan Hakları Kentleri Projesi için çalıştay
İnsan Hakları Kentleri Projesi için çalıştay

İNSAN Hakları Kentleri Projesi kapsamında gerçekleştirilen çalıştay, Muratpaşa Belediyesi iş birliğinde yapıldı

Türk Dünyası Belediyeler Birliği ile Raoul Wallenberg Enstitüsü ortaklığında Research Worldwide İstanbul tarafından yürütülen İnsan Hakları Kentleri Projesi kapsamında Türkiye'deki belediyelerde 'yaşlı', 'engelli', 'kadın', 'çocuk' ve 'mülteci' gruplarına yönelik hizmetlerin geliştirilmesini içeren çalıştay, Muratpaşa Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirildi. Çalıştay süresince sunumlar, atölye çalışmaları ve bilgi paylaşımları yapıldı.

BİLGİ VERDİ

Çalıştay; çalışmaları paylaşmak, yaşlı hizmetleri ve yaklaşımlarına ilişkin farklı belediyelerin uygulamalarını dinlemek, bilgi ve deneyim paylaşımı sağlamak amacıyla yapıldı. Çalıştay; Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümünden, Raoul Wallenberg Enstitüsü akademik kadrosu yaşlılık uzmanı Doç. Dr. Özgür Arun koordinasyonunda yapıldı. Çalıştaya; Muratpaşa Belediyesi dışında; Ankara'dan Çankaya, Altındağ, İstanbul'dan Maltepe, Zeytinburnu, Gaziantep'ten Şahinbey ve Mersin Büyükşehir Belediyesi katıldı. Muratpaşa Belediyesi Meclis Üyesi Nuran Uğur ve Muratpaşa Belediyesi Sosyal İşleri Müdürü Emin Sözen de, çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verdi.

PROJE SUNULDU

Çalıştayın 'yaşlılık' başlığındaki bölümünde; Muratpaşa Belediyesi'nin yaşlı hizmetleri ve projeleri sunuldu. Muratpaşa Belediyesi sunumunu Gerontolog Emine Kaya ve Sosyolog Raziye Özer sundu. Yaşlı hizmetleri ve projeleriyle marka haline gelen Muratpaşa Belediyesi büyük takdir topladı. (DHA)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: