Antalya
20.11.2019
A
GENEL , KÜLTÜR-SANAT
Kadına şiddete dikkat çekecekler
Kadına şiddete  dikkat çekecekler

Aü Kadın Çalışmaları Toplumsal Cinsiyet Araştırmaları Merkezi tarafından, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle etkinlikler düzenleniyor. Etkinlik kapsamında 22 Kasım’da tiyatro gösterimi, 28 ve 29 Kasım’da ise paneller düzenlenecek

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Kadın Çalışmaları Toplumsal Cinsiyet Araştırmalar Merkezi (KATCAM) tarafından tiyatro ve paneller düzenleniyor. KATCAM Müdürü İlkay Kutlar, Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Tiyatro Topluluğu tarafından hazırlanan “ODUN” isimli tiyatro gösteriminin 22 Kasım Cuma günü Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu’nda izlenebileceğini söyledi.

İKİ AYRI PANEL

Kadına şiddete dikkat çekmek için 28 ve 29 Kasım’da iki ayrı panel düzenleyeceklerini belirten Kutlar, şu bilgileri verdi: “28 Kasım’da düzenleyeceğimiz ‘Medyada şiddet’ isimli panelde, CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, dizilerdeki kadın şiddetini ön plana çıkaran görüntüleri anlatacak. Panelde ayrıca Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Sibel Karaduman da konuşmacı olarak katılacak. 29 Kasım’da ise Yazar Nihan Kaya, Antalya Barosu’ndan Avukat Esra Gencer ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nden Psikolog Emine Anadol, ‘Şiddet nasıl ortaya çıktı, suçlu olan aile mi toplum mu?’ konularını irdeleyecek”.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: