Antalya
19.11.2019
A
GENEL
Intourist'i ANEX devraldı
Intourist'i ANEX devraldı

 

İflas eden Thomas Cook'un Rusya ayağı İntourist'i Anex Tour'un sahibi Antalyalı turizmci Neşet Koçkar satın aldı. Thomas Cook'un Rusya'daki şirketi Intourist Rus pazarının en büyük tur operatörleri arasında yer alıyor. TurizmGüncel'e konuşan Anex Tour Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar, ''Bu yıl 90. yıldönümünü kutlayan efsanevi marka Intourist, yüksek hizmet kalitesi ve güvenilirliği ile turistleri çekmeye devam edecek'' dedi.

 

KAYBOLMASINA İZİN VERMEYİZ

Intourist’in incoming ve outgoing , yurt içi tur operatörü işletmelerinin yanı sıra, Thomas Cook Grubuna ait olan tur satış ofisleri, teknolojisi ve diğer varlıkları da satın alacağını, ancak işlemin tamamlanmasının yasal onaylara tabii olduğunu belirten Neşet Koçkar, “Intourist, hem Rus hem de uluslararası turizm tarihinde çok sağlam bir marka ve ortadan kaybolmasına izin veremeyiz. Benzersiz teklifleri ve deneyimleri nedeniyle Rusya giderek daha fazla uluslararası gezgin çekmeye devam edecek ve Intourist bu büyük ülkeyi ziyaret edenleri ağırlamaya devam edecektir. Intourist'i yeniden sermayeleştirip yeniden yapılandırdığımızda, görkemli geri dönüşünü kutlamak için bir halka arz aracıyla Rus halkıyla paylaşmak istiyoruz. Bu hedefe ulaşmak için Intourist'in motive edilmiş yetenekli profesyonel ekibine tam bir inancım var'' diye konuştu.

 

KOÇKAR YENİ UFUKLARI ANINDA GÖRDÜ

Intourist'in Genel Müdürü Victor Topolkaraev da yaptığı açıklamada, “Neşet Koçkar, Intourist'i sahip edinmeye ilgi duyan ilk yatırımcılardan biri oldu. Deneyimli ve başarılı bir yatırımcı olan Koçkar, şirket için yeni ufukları anında gördü. Geleneğin, yenilikçi teknolojilerin ve ortak fırsatların başarılı bir şekilde harmanlanması ile iç ve dış operasyonlarımız için sağlam sonuçlar sağlayacaktır'' ifadelerini kullandı.

 

ÇİNLİLER VE ALMANLAR DA DEVREDEYDİ

Intourist’i satın almak için Çinli devlet turizm şirketlerinden Fosun’un, Neşet Koçkar’ın sahibi olduğu Anex Tour’un ve Almanya merkezli Rewe Group’un devrede olduğu yazılmıştı.  Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: