Antalya
15.11.2019
A
ARŞİV , YAŞAM
SP’li kadınlardan kahvaltı
SP’li kadınlardan kahvaltı

Saadet Partisi (SP) İl Kadın Kolları yönetimi tarafından düzenlenen kahvaltıda il yöneticileri ve partili kadınlar gazetecilerle bir araya geldi.

Toplantının açış konuşmasını yapan Saadet Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Zübeyde Güler, "Bundan böyle her ay bu kahvaltılarımızı düzenleyip Türkiye ve dünya gündemini değerlendirmeyi düşünüyoruz. Sizlerinde bu toplantılarda yer almanızı bekliyoruz" dedi. Kahvaltı bitiminde Türkiye ve Antalya gündemini değerlendiren SP Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, birlik beraberlik ve kardeşlik mesajı verdi. AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar'ın, "Maalesef bazı liderler bazen tabanlarını değişik yere ya satıyor ya da başka çıkarlar uğruna pazarlıyor diye düşünüyorum. Saadet Partisini de öyle görüyorum" şeklindeki sözlerine göndermede bulunan Ramazan Düzen,  şunları söyledi: "Bayraktar'ın bu talihsiz açıklaması için AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, 'Çok yanlış konuşmuş, bu onun işi değil, benim işim de değil, benim görevim Antalya siyaseti, Bahattin Bey'in görevi de Keapez siyaseti' değerlendirmesinde bulundu. Değerli başkan çok nitelikli bir duruş sergiledi. Bunun üzerine kendisini arayıp tebrik ettiğimi söyledim. Türkiye siyasetinin bu tür nitelikli duruşlara ihtiyacı var. İnşallah en kısa zamanda bir araya gelip kucaklaşalım.Vatanını milletini önceleyen ne kadar il başkanımız varsa Antalya'nın en görkemli meydanında el ele gönül gönüle yürümek istiyoruz. Bu kutuplaşmadan, bu  düşmanlaşmadan, bu şeytanlaştırma dilinden artık ülkemizin kurtarılması icap ediyor."

İKAZLARIMIZI YAPACAĞIZ

"Antalya Büyükşehir Belediyesi bütçesinde büyük bir açık var. Sayın Muhittin Böcek'e biz bir süre fırsat tanıdık. Bir Büyükşehir Meclis üyemiz var. Bundan böyle de faydalı olacağımız konularda onun aracılığı ile destek vermeye devam edeceğiz" diyen Ramazan Düzen, "Ama yanlış yapıldığında kavga etmeden, gürültü çıkarmadan, ikazlarımızı yapacağız. 2020 bütçe hedefinde gider 3 milyar 450 milyon, gelir 2 milyon 716 milyon lira. Dolayısıyla 736 milyon lira bütçe açık verecek. Belediye bu açığın 200 milyon lirasını iç borçla, 536 milyon lirasını dış borçla karşılayacağını deklare etti. Milli görüş belediyeciliğinin böyle bir anlayışla bütçe yapması mümkün değil. Biz hem genel hem yerel idarede denk bütçelerle çalıştık" diye konuştu.

YÜZDE 10 BARAJI KALDIRILMALI

Saadet Partisi'ne duyulan güvenin sandığa yansımadığını belirten Ramazan düzen, "Antalya'da 10 bin civarında üyemiz var. Muhafazakâr vatandaşlarımız bizi gönülden destekliyor. 'Ben saadet Partiliyem' diyor. Ama bir taraftan korku imparatorluğu, bir taraftan menfaat dürtüsü, bir taraftan rövanş duygusu var; 'bize şunlar yapıldı, biz de şunu yapacağız' deniyor.Bu tür gayri insani ve gayri islami duygularla bizim yanımızda olmuyorlar. Çünkü oğlunu kızını işe katacak, karşısında 17 yıllık bir hükümet var. Bir yandan böyle bir sıkıntı yaşıyoruz. Bir de 1969'dan bu yana, 'Sağı bölmeyelim, sol mu gelsin?' söylemi var. 'Ben Saadet Partiliyim, ama yüzde 10 barajı olduğu için oyum boşa gidecek' diyen vatandaşlarımız oylarını AK Parti'ye veriyorlar. 'Sol mu gelsin' diyerek evlatlarımızı kandırıyorlar, bu doğru bir bakış açısı değil. Buradan Cumhurbaşkanımıza seslenmek istiyorum; Türkiye'nin önünün açılması, herkesin kendi partisine oyunu verebilmesi için yüzde 10 barajının kaldırılması gerekiyor" ifadelerine yer verdi.   Mustafa KOÇ 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: