Antalya
14.11.2019
A
GENEL , POLİTİKA
Dışarıda dost içeride muhalif
Dışarıda dost içeride muhalif

Yeni yönetimi ile basının karşısına çıkan MHP İl Başkanı Hilmi Durgun, AK Parti ile beka konusu olan dış politikada uyum içinde olduklarını belirterek, “Ancak iç politikada farklıyız. Bugüne kadar 179 kanun değişikliği teklifi verdik. En az 179 konuda görüş aylığımızı var” dedi

Mustafa Aksoy’un yerine Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığına atanan Hilmi Durgun, yönetimi ile birlikte ilk kez basın toplantısı düzenledi. Yönetimini, bugüne kadar yaptığı çalışmaları ve hedeflerini anlatan Durgun, yerel siyaset ile ilgili de bilgi verdi.

DURGUN’UN YÖNETİMİ

Yönetimini tanıtan Durgun, “Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Tuna, İl Sekreteri Onur Temel, Basın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ali Caner Süvaroglu, Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hasan Şahin, İl Muhasibi Mustafa Kemal Çörekçi, Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kürşat Sert, Kamu Kurumlarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Yusuf Kelleli ARGE'den Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Suat Akgül, Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mehmet Arıten, Sosyal Faaliyetlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ahmet Metin, Siyasi ve Protokol işlerinden sorumlu İl Başkan Yardımcısı Erol Ateş oldu” dedi.

179 KONUDA MUHALİFİZ

Parti olarak dış politikada iktidar partisi AK Parti ile tam uyumlu çalıştıklarını belirten Durgun, “Ülkemizin bekasını ilgilendiren dış politikada AK Parti’nin ve Cumhurbaşkanı’nın yanındayız. Ancak halkımız bize 50 milletvekiliyle TBMM’de bir görev verdi. Bu görev gereği bugüne kadar TBMM’ye 179 tane kanun teklifi sunduk. Demek ki en az 179 konuda AK Parti ile aynı fikirde değiliz. Başta EYT gibi konularda görüş ayrılığı yaşıyoruz. MHP’ye yakınlığı ile bilinen Türkiye Kamu Sen, 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlediği toplantılarda, hükümetin hazırladığı 2020 bütçesinin memur için idam fermanı anlamına geldiğini açıkladı” ifadelerini kullandı.

ANTALYA’DA 1. OLACAĞIZ

Normal şartlarda önümüzdeki 3.5 yıl içinde seçim olmayacağını belirten Durgun, bu süreci iyi değerlendirerek partilerini Antalya’da yine bir numara yapacaklarını anlattı. 1999 seçimlerinde Antalya’da 9 vekil varken bu sayının 3’ünü partisinin aldığını hatırlatan Durgun, Aradan geçen 20 yıllık süreçte yıpranmalar ve küskünlükler oldu. Genel başkanımızın 9 Şubat 2019 tarihinde Adana’da söylediği sözleri aktararak, kırılan, darılan, üzülenler olduysa, sadece kapımız değil, gönlümüz de açıktır. Bu mesaj tüm Antalya’ya gitsin istiyoruz. MHP çatısı altında siyaseti geliştirmeye davet ediyoruz” dedi.

İLÇE TURU YAPILIYOR

Partisinin hedefine ulaşabilmesi için yoğun bir çalışma temposuna gireceklerini belirten Durgun, sözlerini şöyle tamamladı: “Göreve geleli 40 gün oldu. Bugüne kadar 9 ilçeyi ziyaret ettik ve istişare toplantıları yaptık. İlk etapta merkez ilçelerden Muratpaşa ve Aksu’da da istişare toplantıları yapıp, ardından doğu ilçelerini ele alacağız. Yıllardın il yönetiminde yer alıyorum. Daha önce de ziyaret ettiğimiz ilçelerde, şu anda büyük bir ilgi ve teveccüh ile karşılaşıyoruz. Bu durum bizi memnun ediyor”.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: