Antalya
13.11.2019
A
POLİTİKA
CHP'de kulisler hareketlendi
CHP'de kulisler hareketlendi

Kongre takviminin işlediği CHP’de il ve ilçe adayı olarak ismi geçenler çalışmaya başladı

 

CHP'de kongre takviminin başlamasıyla kulisler hareketlendi. Antalya İl Başkanlığı'yla ilgili mevcut başkan Ahmet Kumbul geçtiğimiz ayki bir toplantıda adaylığını açıkladı. İl Başkanlığına aday olacağını açıklayan diğer isimler Adem Alkan ile Cengiz Gülebay oldu. Mustafa Erdem, Nazmi Gündüz, Vahap Tuncer, Ayhan Zor, Altan Ayaz, CHP il başkanlığı konusunda adı geçen diğer isimler. Ancak, Kumbul ve Gülebay'ın dışında adaylık konusunu netleştiren bir başka isim şu ana kadar olmadı. Ahmet Kumbul'un CHP Genel Merkezi düzeyinde adaylık görüşmeler yaptığı, Muhittin Böcek'in bir başka isim üzerinde tercihi olmazsa tek aday olarak seçime girebileceği ifade ediliyor. Böcek'in bir başka isim üzerinde tercih kullanmasının Muratpaşa cephesini harekete geçireceği, 2 - 3 ve daha fazla adaylı bir seçime yol açabileceği konuşuluyor.

 

MURATPAŞA'DA BİLDİK İSİMLER

Muratpaşa'da Hasan Şahin, adaylık konusunda net kararının olmadığını söylese de adaylığına kesin gözüyle bakılıyor. Parti tabanından alacağı sinyaller doğrultusunda Şahin'in il başkan adaylığına da "hayır demeyeceği" belirtiliyor.  Muratpaşa'da adaylığını açıklayan ilk isim geçtiğimiz kongrede Altan Kızıltan lehine adaylıktan çekilen Hasan Öder oldu.

 

KEPEZ'DE YILDIZ'IN RAKİBİ KURNAZ

Kepez'de mevcut başkan Servet Yıldız'ın aday olacağı biliniyor. Eski başkan Garip Erdoğan'ın tabanda nabız yokladığı, duruma göre aday olabileceği konuşulmakta idi. Erdoğan, şu anda bu tür bir düşüncesinin olmadığını söyledi. Kepez adaylığı için adı geçen diğer isimler Önder Kurnaz, Zeki Doğan, Deniz Demiröz. Burdurlular Derneği Başkanı da olan Önder Kurnaz'ın ismi bu isimler arasında öne çıkıyor. Garip Erdoğan, Zeki Doğan ve Deniz Demiröz'ün aday olmayıp, Önder Kurnaz'a destek vereceği; ilçe eski başkanlarından Alican Deveci'nin ise Servet Yıldız için çalışacağı konuşuluyor.  

 

KONYAALTI BEKLEMEDE

Konyaaltı'nda mevcut başkan Onur Duruk'un adaylığına kesin gözüyle bakılıyor. Mehmet Özcan, Beyazıt Canelli ilçe başkanlığı için adı geçen diğer isimler.  Konyaaltı için adı geçen bir başka isim İlhan Buğdaycı. CHP İl Başkanlığı için olduğu gibi ilçe başkanlıkları için de delege seçimlerinin bitmesi, delegasyon oluşumuna göre adı geçen isimlerin olduğu gibi yeni isimlerin de adaylık konusunda karar vermesi bekleniyor.    Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: