Antalya
12.11.2019
A

 

 

Türkiye Futbol Federasyonu subjektif,  yani etki altında kalarak yabancı sayısını bana göre sınırsıza çıkardı. Bu kararı TFF, geçmiş Fenerbahçe başkanının baskılarına dayanamayarak aldı.

Aldı da ne oldu? Hiç bir şey...

Tamamı yabancılardan oluşan Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi’nde bir golü bile yok. 

Eğer futbolumuz bir yere gelecekse, artık yerli futbolcu ve antrenör ile bir yere gelecek. Bu belli oldu. Onun için Antalyaspor’da yabancı sayısını azaltmalı.

Örnek Galatasaray’ın UEFA kadrosu. Hagi, Popescu ve Taffarel. Yani üç dünya yıldızı ile büyük ölçüde yerli futbolculardan kurulu kadro örnek alınmalı. Gereksiz bir sürü yabancıya verilecek döviz, 3 dünya yıldızına verilmeli o kadar.

Takım büyük ölçüde yerli futbolculardan oluşmalı ve Türk gençliğinin önü açılmalı diyorum. Diyeceksiniz ki bu fikri başkaları düşünemiyor mu? Cevabım şu; Önemli olan düşünmek değil düşündüklerini uygulamaktır.

 

Rizespor maçına gelince…

İlk yarıda kornerden gelen sahipsiz topa Rizespor defansından gelen adam vuruyor ve gol oluyor, 0-1 mağlubuz. Bu skor aynı zamanda maçın da sonucu. Korner atışlarında bire bir markaj diye bir futbol deyimi var maalesef takımız bunu dahi yapamadı.

İkinci yarı 40 dakikadan fazla tek kale oynayıp tek gol dahi atamaz isen bunun adı beceriksizlikten başka ne olabilir ki?

Santrforun her pozisyon sonu yerde. Golü atacak adam da bu. Uzaktan atılan saçma sapan şutlar da cabası. Ocak ayında golcü almaktan başka çare yok. İlk yarının tamamlanmasına 6 hafta kaldı bu maçlardan 9 puan çıkaramazsan yandın.

Sayın Korkmaz her maçın sonunda yayıncı kuruluştan istifa sinyali veriyorsunuz.

Sayın Korkmaz kovulma korkusuyla yaşayıp da başarılı olan; bırakın antrenörlüğü hiç bir meslek dalında çalışan kişi yoktur. Sizin bu korkaklığınız takıma sirayet ediyor ve takımın öz güveni yok oluyor. Antalyaspor’un başarısızlığının tek nedeni bu.

Hocasına gidici gözüyle bakan futbolcudan hayır gelmez. Gidersen gidersin. Aç değil açıkta değilsin, Dünyanın sonu da değil. Üstelik soyadınız da Korkmaz. Soyadınız gibi olun, korkmayın.    

Antalya yerel basını adına konuşamam ama takip ettiğim kadarıyla ben dahil çoğunluğu arkanızda. Milli maç arasını çalışarak, hatta sadece gol nasıl atılır bunu çok çalışarak değerlendirirseniz ve ilk maçtan 3 puan çıkarırsanız sıkıntı biter. Bu yazdıklarıma odaklanın ve lütfen korkmayın Sayın Korkmaz.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok