Antalya
12.11.2019
A
GENEL , ADLİYE
Sazandan sonra 'keklik' vakası
Sazandan sonra 'keklik' vakası

Antalya’da daha önce bir vatandaşa sazan balığı yedirilip dolandırıldığı iddiasının ardından, aynı kişilerin bir başka vatandaşı aynı yöntemlerle bu sefer 'kekik' mesajı vererek dolandırdığı iddia edildi  

Antalya’da çiftçilikle uğraşan Faruk Alişan (52), 108 bin TL karşılığında sattığı kamyonetin parasını alamadığını ileri sürerek dolandırıldığını iddia etti. Alişan, kendisini dolandıran şahısların, daha önce Mehmet Ata Ağırman adlı vatandaşın sazan balığı yedikten sonra dolandırıldığını iddia ettiği şahıslarla aynı kişiler olduğunu belirterek, “Ona sazan balığı manasında bulundularsa,  bana da ‘kekik toplayacağız’ deyip keklik manasında bulundular. Sadece ben değil, 10 arkadaşı daha dolandırmışlar, hepsine ‘kekik’ demişler” dedi.    Olay 21 Ekim Perşembe günü Antalya’nın Kepez ilçesinde meydana geldi. Çiftçilikle uğraşan Faruk Alişan (52),  2016 model kamyonetini satmak için aracını 110 bin TL’den internette satışa koydu. Alişan, bir süre sonra telefondan kendisiyle irtibata geçip aracı satın almak istediğini söyleyen M.Y. ile pazarlık yaparak 108 bin TL’ye anlaştı. İddiaya göre M.Y., kooperatiften kredi çekebilmeleri için aracın satışının Uşak’ta olabileceğini söyledi. Bunun üzerine Uşak’ta M.Y. ile buluşan Faruk Alişan’a, bu sefer de aracın şasesinin alabilmek için oldukları yerde sıranın alınmadığını, Afyon’a gitmeleri gerektiğini söyledi. Ardından ikili Afyon’da notere geçti.

 

 KEKİK TOPLUYORUZ

  Kredinin çekilebilmesi için araç satışının gerçekleştirilmesi gerektiği söylenen Alişan’a, M. Y.’nin yeğeni olarak noterde tanıştırdığı İ.K.’ye kamyonetin devredileceği ve şahsın aracı dağlardan kekik toplamak için kullanacağı söylendi. Alişan, hiçbir kaparo almadan kamyonetini İ.K.’ye devretti, kamyonete binerek şasi için sıra almaya gideceğini söyleyen M.Y. de, paranın banka hesabına mesai bitmeden yatacağını ileterek noterden ayrıldı. Ardından İ.K. ise maliyeden bir evrak almaları gerektiğini, yoksa paranın yatamayacağını söyleyip Alişan’ı maliyeye götürdü. Yine iddiaya göre İ.K., maliye içerisinde izini yok ettirip olay yerinden kaçtı.

 

  POLİSE GİDİP ŞİKAYETÇİ OLDU

Yaşadıklarını İhlas Haber Ajansı muhabiriyle paylaşan Faruk Alişan, evrak için maliyeye gittiklerinde dolandırıldığını anladığını belirterek şunları söyledi:  “Saat 2 oldu, 3 oldu para yok. Ama biz hala noterin dışında para bekliyoruz. Devrettiğim çocuk ‘evrak lazımmış’ deyip  maliyeye gitmemiz gerektiğini , ardından da hesabıma paranın yatacağını söyledi. Maliyenin içinde o memura, bu memura sorarken bir baktım çocuk kaçmış. Orada anladım olayı. Tekrar notere gittiğimde satışın iptal olamayacağını söylediler. Gidip Buldan ilçesinde polise şikayetçi oldum.”  (İHA)

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: