Antalya
11.11.2019
A

 

Orta sahanın lideri Hakan Özmert yoksa, defansın lider oyuncusu Diego Angelo’yu yedek bekletemezsiniz. Üstelik son haftalarda bireysel hatalarla ön plana çıkan Bahadır ve Celustka’yı stoper oynatarak Diego’yu kulübe de 90 dakika oturtamazsınız. Sağlık sorunu olmadığını öğrendim, o halde Diego’nun yedek kalması için çok önemli bir bahane vardır.

Son haftalarda takımın isabetli orta yapmak gibi bir sorunu var. Hal böyleyken, sonradan girdiği maçlarda hücum zenginliği kazandıran Fredy Ribeiro’yu de yedek soyunduramazsınız.

Bülent Korkmaz’ın Rize’de çıkardığı 11 her yönüyle tartışmaya açık.

Ancak tüm bu olumsuzluklara rağmen, sahaya sürülen takım da en azından 1 puan çıkarabilmeliydi. Bazı oyuncularda boşvermişlik hali göze çarpıyor.

Sürati ile her defansı zorlayacak potansiyele sahip olan Amilton’un bir tane isabetli ortası yoksa…

Orta yapma konusunda sahip olduğu yetenekleri sergilememek için ısrar eden Eren Albayrak, ısrarla 11’de oynuyor ve ceza alanı dışından kazanılan frikik atışını bile lakayıt bir şekilde auta atıyorsa…

Sezon başından bu yana futboluyla ve katkısıyla dikkat çeken Ufuk Akyol’da bile düşüş yaşanıyorsa…

Antalyaspor’un sorunu tahmin ettiğimizden daha çok demektir.

Futbolculara ödemeler konusunda gecikme yaşanmadığını biliyoruz.

O zaman bu ürkek, silik ve lakayıt futbolun açıklaması nedir?

Rizespor maçını izleyen Antalyaspor taraftarı, sahadaki 11 futbolcunun asla gol atamayacağını düşünmüştür. Ben şahsen düşündüm. En zor ve kötü seçeneği tercih etme konusunda ısrar eden bir takım vardı Karadeniz’de.

Pas verilmesi gerekirken şut çeken, müsait pozisyonda arkadaşı varken rakibe top kaptıran ve en önemlisi yenilgiye isyan etmeyen bir takımın gelecek haftalar için işi sinyaller verdiğini söyleyemeyiz.

Aly Cissokho ve Tarık Çamdal’ın kimden torpilli olduğunu hala merak ediyorum.

Tüm Dünya’nın yaşayabilmek için para harcadığı Antalya’da iki yıldır tatil yapıp, üzerine hatırı sayılır bir para kazanan bu futbolcular, herhalde en şanslı insanlar.

Son 1 yılda altyapıdan çıkan tüm futbolcular takımdan uzaklaştırıldı. Musa Nizam, Osman Çelik ve Zeki Yıldırım, futbol hayatlarına başka takımlarda devam ediyor. Ancak paraya ve kariyere doyan futbolcular, bir yerlerden torpilli olacaklar ki; yata yata para kazanıyorlar.

Ruhları alınmış ceset gibi sahada dolaşan futbolcular Antalyaspor’a yakışmıyor. Paul Mukairu’nun yenilgiye verdiği isyanı 3 futbolcu daha verse, Antalyaspor bugün bu noktalarda olmazdı.

Her şeye rağmen Antalyaspor’un kan değişimine ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Takımı bu hale getirenler durumu düzeltmekle yükümlüdür.

Bülent Korkmaz’ı göndermek demek, daha maliyetli bir hoca bulmak ve devre arasında en az 4-5 transfer maliyeti daha getirmek demektir.

Aklı selim düşünüp, takıma katkısı olmayan futbolcuları uzaklaştırıp, yenilse bile mücadele edecek futbolcularla yola devam edilmeli.

Kısacası…

Kan değişimi yapılmalı ancak bu teknik kadro için değil, takım içinden omalı.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok