Antalya
11.11.2019
A
GÜNDEM , GÜNCEL
AKİP’ten kentlilik forumu
AKİP’ten kentlilik forumu

Antalya Kent İzleme Platformu’nun (AKİP) bu yılın başında gerçekleştirdiği  “Kent hakkı” forumunun devamı niteliğinde “Kent hukuku ve kenti birlikte yönetmek” konulu çalıştay cumartesi günü Antalya Barosu’nda yapıldı

Çalıştayın açılış konuşmalarını yapan AKİP sözcüsü Av. Mustafa Şahin ve Antalya Baro Başkanı Av. Polat Balkan’ın ardından Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal başarı dileklerini ileten bir konuşma yaptı. İlk oturumda Dr. Bülent Şık moderatörlüğünde Dr. Fevzi Özlüler ve Doç. Dr Gül Köksal “Kent hukuku ve idari yargılama”, “Kent hakkı ve yapılı çevrede korunması gereken değerler” üzerine değerlendirmeler yaptı.

KİTAP HALİNE GELECEK

İkinci oturum Av. Tuncay Koç moderatörlüğünde yapıldı. Bu oturumda Kent Konseyi Başkanı Sema Nur Kurt “Kenti nasıl birlikte yönetebiliriz?”, Şehir Plancıları Odası Antalya Şube Başkanı Dr. Ebru Manavoğlu “Antalya örneğinde kentsel politikaların mekana etkisi”, Mimar Recep Esengil “İmar barışı ve geleneksel kent dokularında yaşanan sorunlar”, Prof. Dr Nihat Dipova “Doğal Yapı-Kent ilişkisi, Antalya Örneği” Dr. S. Gökhan Tiryaki “Antalya’nın kültürel miras verilerini nasıl okuyabiliriz?”, Dr. Ilgın Özkaya Özlüer “Koruma hukuku bakımından değerlendirmeler” başlığında görüşlerini ifade ettiler.  Üçüncü oturumda ise katılımcıların farklı konulardaki görüş ve önerileri ele alındı. AKİP ve Antalya Barosunun birlikte düzenlediği çalıştayın sonuç bildirgesinin önümüzdeki günlerde açıklanacağı, toplantı kayıtlarının da en kısa zamanda kitap haline getirileceği ve kent haklarının hayata geçirilmesi konusunda etkinliklere devam edileceği açıklandı.  (Haber merkezi) 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: