Antalya
09.11.2019
A
SPOR
Hayalimiz; Süper Lig
Hayalimiz; Süper Lig

3. Lig 1. Grup lideri Serik Belediyespor’un Başkanı Ramazan Kaçar, bu sezon 2. Lig’e çıkmayı hedeflediklerini belirterek, “Uzun vadedeki hedefimiz, birgün mutlaka Süper Lig’e çıkmak. Bu konuda Alanyaspor’u örnek alıyoruz” dedi

TFF 3. Lig 1. Grup’ta en yakın rakibinin 2 puan önünde lider durumda bulunan Serik Belediyespor, kısa vadede 2. Lig’e, uzun vadede ise Süper Lig’e yükselmeyi amaçlıyor. Yönetim Kurulu üyeleri Recep Şamil Yaşacan, Serkan Kasapoğlu ve Yusuf Yılmaz’ın yanı sıra, Sportif Direktör Caner Yılmaz ile birlikte Körfez Gazetesi’ni ziyaret eden Başkan Ramazan Kaçar, takımın durumunu ve hedeflerini anlattı. Yönetim, Gazetemiz yazarı Hasan Yavaşlar’a, isminin yazılı olduğu Serik Belediyespor forması hediye etti.

2 PUAN FARKLA LİDER

Geçtiğimiz sezon şampiyonluk için kadro kurmamalarına rağmen, play-off’ta finale kadar çıktıklarını ve finalde Çorumspor’a penaltılarla elendiklerini belirten Kaçar, “Doğal olarak bu yıl, bu takımın şampiyon olabileceği görüşü hakim oldu ve grubun favorisi olduk. Grupta yer alan diğer takımların başkanı da böyle düşünüyor. Bu sene hedefimiz artık şampiyonluk. Ligin 3’te biri bitti ve 2 puan farkla lideriz” dedi.

HERŞEY YOLUNDA

Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan’ın takıma her konuda destek olduğunu belirten Kaçar, “Önemli bir yönetim kuruluna sahibiz, her biri kendi iş kolunda önemli konumda bulunuyor. Antalya kamuoyundan da gereken desteği bulacağımızı düşünüyoruz. Şu anda Alanyaspor ile birlikte Antalya’nın en başarılı iki takımından biriyiz. Alanyaspor Süper Lig’de, biz 3. Lig’deki grubumuzda lideriz. Antalyaspor ve Kemerspor’un da daha başarılı olacaklarına inanıyoruz. Şampiyonluğa oynuyoruz ve inşallah şampiyon olacağız. Şimdilik her şey yolunda, maddi bir sıkıntımız yok” şeklinde konuştu.

ANTALYASPOR GERÇEĞİ

Bir futbol ilçesi olan Serik’in, Antalyaspor’a ve Serik Belediyespor’a sahip çıktığını belirten Kulüp Başkanı Ramazan Kaçar, şunları söyledi: “Serik taraftarı, gündüz Serik Belediyespor’un, akşam da Antalyaspor’un maçını izler. Antalyaspor bizden pilot takım olmamızı istedi. Bu konuda Ali Şafak Öztürk ve Fikret Öztürk ile görüştük. Ancak biz hedefi olan bir takım olduğumuz için bunu kabul edemedik. Buna rağmen iki tane genç futbolcuyu aldık ve faydalanıyoruz. Biz Antalyaspor’un kardeş kulübüyüz. Antalyaspor bizim ağabeyimiz, babamız konumunda. Şampiyonluğa giden bir takım olarak, gençlere şans verme durumumuz bu yıl için çok mümkün değil”.

BİR GÜN SÜPER LİG…

Serik Belediyespor’un kısa ve orta vadeli hedeflerini de anlatan Kaçar, sözlerini şöyle tamamladı: “Kısa vadedeki ilk hedefimiz 2. Lig’e çıkmak. 2. Lig’e çıktıktan sonra bir müddet orada kalıp, altyapımızı geliştirmek istiyoruz. 2. Lig’e çıktıktan sonra Antalya’nın çocuklarını oynatarak bir süre orada kalmak istiyoruz. Ancak uzun vadedeki hedefimiz Süper Lig. İdolümüz Antalyaspor, örnek aldığımız takım ise Alanyaspor. Stat projemiz var. Gençlik Spor Bakanlığı’ndaki projemiz için 2020 yılı bütçesinden ödenek çıkmadı. 2021 yılında stadımızı yapmayı hedefliyoruz. Uzun vadedeki hedefimiz, Alanyaspor gibi, bir ilçe takımı olarak Süper Lig’de yer almak istiyoruz”.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: