Antalya
08.11.2019
A
GENEL , GÜNCEL
Antalya Havalimanı’nda anlamlı sergi
Antalya Havalimanı’nda anlamlı sergi

Gazeteci ve turizm yazarı Halil Öncü, arşivinde bulunan ve kendisi için oldukça anlamlı olan orijinal 1940’lı ve 1950’li yıllara ait olan 10 Kasım gazetelerinden oluşan sergisini Fraport TAV Antalya Havalimanı’nda açtı.

İç Hatlar Giden Yolcu katında bulunan sergi alanında gerçekleşen açılışa, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Devlet Hava Meydanları Baş Müdürü İlhami Şimşek, Fraport TAV Genel Müdürleri Bilgihan Yılmaz ve Deniz Varol, Antalya Deniz Ticaret Odası Şube Başkanı Ahmet Çetin, TÜRSAB Batı Antalya Bölge Başkanı Rıza Perçin, POYD ( Profesyonel Otel Yöneticileri Başkanı ) Ülkay Atmaca, YÖRSAİD ( Yörük Sanayici İş Adamları Derneği ) Başkanı M.Aykut Ege, Antalya Kent Konseyi Ekonomi Grubu Başkanı Semih Beken, KEMİAD ( Kemer İş Adamları Derneği ) Başkanı Rıza Sönmez, Havalimanı Yöneticileri ile yolcular katıldı.

HAFTA BOYU AÇIK

Fraport TAV Antalya Havalimanı ev sahipliğinde düzenlenen sergide,  gazeteci ve turizm yazarı Halil Öncü'nün arşivinden, yıllara meydan okuyarak günümüze taşınan 1940'lı ve 1950'li yıllarda Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümleri olan 10 Kasım tarihli, aralarında Vatan, Ulus, Memleket, Dünya, Cumhuriyet gibi 15 adet orijinal gazetenin bulunduğu sergi bir hafta boyunca açık kalacak. Sergi ayrıca, Anıtkabir Replikası ile birlikte de bütünleşti.

ÇOK DEĞERLİ

Aslen Çanakkaleli olan ve küçüklüğünde bu arşive sahip olduğunu ve bu arşivin kendisi için çok değerli olduğunu söyleyen Halil Öncü, “ Cumhuriyetimizin kurucusu, Kurtuluş Savaşımızın eşsiz komutanı, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü büyük bir özlemle anıyoruz. Bu yıl sergimizi Fraport TAV Antalya Havalimanı ev sahipliğinde gerçekleştiriyoruz. Böylesine anlamlı bir sergiyi burada açmamıza vesile olan ve ev sahipliği yapan Fraport TAV Antalya Genel Müdürleri Bilgihan Yılmaz ve Deniz Varol’a çok teşekkür ediyorum. Sergimiz bir hafta boyunca açık kalacak” dedi. (Haber merkezi)

 

 

 

 

                                                                  

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: