Antalya
05.11.2019
A

 

Başkan'ın TV’den yaptığı açıklamalarda iki açı var.Kötümser açı “Ben gidersem Samsunspor, Eskişehirspor ve Mersin İdman Yurdu gibi olursunuz”, bana iyi sarılın şeklinde algı operasyonu yaratıp, daha uzun seneler koltukta oturmak. İyimser açı ise 70 milyon dolar borç ile aldığı Antalyaspor'u şu an 100 milyon dolar civarında durdurmuş ve ödemeler dengesini ayarlamış  bir başkan olarak, “Birlik için kenetlenme zamanı” demesi. Ayrıca yine aynı programda kulüp gelirlerini arttırmanın yolunu sürekli aradığını ve bu ekonomiye göre yıldız alma yerine yıldız yetiştirmenin daha akılcı olacağını söyledi.Geçen hafta 2 saatlik yerel TV de yapılan programın özeti bu idi.

Benim yerim iyimser grup, ancak şerh koyduğum nokta var. O da yıldız adaylarını bulup yetiştirmeye devam edelim, ama yine de bir yolunu bulup dünya yıldızlarını Antalyaspor'da oynatalım. O zaman futbol işlevini yerine getiriyor, hem taraftar maçlara gitmekten keyif alıyor hem de taraftar sayısı artıyor. Öte yandan diğer şehirlerde hatta diğer ülkelerde takımımıza karşı bir sempati oluşuyor ve Antalya ismi daima gündemde kalıyor. Sn.Başkan siz göreve geldiğinizde benim amacım Antalya ve Antalyaspor'u 'marka, hem de dünya markası yapmaktır', demediniz mi? O halde kusuruma bakmayın ama haddim olmayarak sizi görevinize davet ediyorum.

BJK maçına gelince; basket koçlarının her saniye maçın içinde oldukları gibi futbol  kenar yönetimleri de her dakika maçın içindeler. Artık kulübede sessizce maçı izleyen antrenörlerin devri çoktan kapandı. İlk dakikalarda Bahadır ile Ferhat'ın gereksiz 'Telaşe Memurluğu' yapmalarına kulübeden müdahalede gelmeyince takım durduk yere strese girdi ve peş peşe iki gol yedi de aklı başına geldi. Ondan sonra futbol oynamaya başladı. Hele İkinci yarının hakimi tamamen bizdik. Fakat yapacak bir şey yok bir golden fazla atamadık. Sonuç 1-2 mağlubuz. Anladığım kadarıyla Sn.Korkmaz 'savunma ağırlıklı hücum futbolu' yerine 3-5-2’yi tercih etmiş ve doğruyu bulmuş. Oynanan futbol olumluydu ama netice vermedi.

Sonuç olarak sahada ilk yarı ve ikinci yarı olmak üzere iki farklı Antalyaspor vardı. İkinci yarıdaki oynanan futbol ile ilerideki maçlarda sonuç alırız. Şu anda herhangi bir değişikliğe gerek yok, sadece gol yollarında etkili olmak için daha çok çalışmak lazım. Hepsi bu.

Cüneyt Çakır'a da tarafsız olmamak hiç yakışmadı. İyi haftalar hoşça kalın.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok