Antalya
05.11.2019
A
GENEL , GÜNCEL
Antalya enerjinin merkezi olabilir
 Antalya enerjinin merkezi olabilir

YEKSEM Yürütme Kurulu Başkanı Şaban Tat,  12-14 Aralık tarihlerinde Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek,  ‘X. Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu ve Sergisi’ne tüm Antalyalıları davet etti

 

 

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Antalya Şubesi Başkan Yardımcısı ve

YEKSEM Yürütme Kurulu Başkanı Şaban Tat,  12-14 Aralık tarihlerinde Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde "X. Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu ve Sergisi" düzenleneceğini söyledi. Tat, “ 21. yüzyılda enerji, ülkelerin refah düzeyini artırmalarında ve sürdürülebilir kalkınmanın gerçekleşmesinde başrolü oynuyor. Dünya yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımında yeni adımlar atarken, ülkemizdeki enerji kaynaklarının verimli kullanımı noktasında çok sayıda çalışmanın yapılabileceğine inanıyoruz. Bu inançla Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Antalya Şubesi olarak, 2001 yılından bugüne kadar tek yıllarda istikrarla ve başarıyla sürdürülen ve Ulusal ölçekte sektörümüzdeki en ciddi etkinliklerden birisi konumunda olan Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu (YEKSEM) ve Sergisi’nin 10.sunu gerçekleştirmenin haklı gururu içindeyiz. 12-14 Aralık 2019 tarihlerinde Antalya’da Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenleyeceğimiz sempozyumla amacımız; bireysel ve kamusal elektrik tüketiminde özellikle yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının yaygınlaşmasıdır” dedi.

 

SÜRDÜRÜLEBİLİR ENERJİ

“Antalya gibi 12 ay güneş gören kentimizde düzenleyeceğimiz YEKSEM etkinliği ile yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik enerjisi üretimi amaçlı kullanımının yaygınlaştırılmasına ve dolayısıyla enerji verimliliğine dikkat çekeceğiz” diyen Tat, konuşmasını şöyle sürdürdü: “ Kentimiz turizm ve tarımdan sonra ürettiği enerji ile Türkiye’nin enerji merkezi olabilir. Bu amaçla gelenekselleşerek enerji sektörünün nabzını tutan YEKSEM ile üç gün boyunca güneş enerjisi başta olmak üzere; rüzgar, bio-kütlenin yanında enerji yatırımlarından enerji dönüşümüne ve depolama sistemlerine kadar çok sayıda konuda bilgi alışverişinde bulunacağız, enerji paydaşları ile çözüm yolları arayacağız. Enerjinin sürdürülebilir olması gelecek nesillere daha doğal ve yaşanabilir ortam ve ekonomik koşulları daha uygun bir dünya bırakmamızı sağlayacaktır. Enerjide yerli üretimin artması sadece doğal kaynakların korunmasına değil aynı zamanda enerji sektöründe istihdam olanaklarının da artmasına katkı sunacaktır. Ekonomik kalkınma enerjinin yenilenebilir kaynaklardan üretimiyle mümkündür” (Haber merkezi)  

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: