Antalya
04.11.2019
A
GENEL , POLİTİKA
Şahin'den Taş'a 'Ah Asuman' cevabı
Şahin'den Taş'a 'Ah Asuman' cevabı
 
AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş'ın, Altın Portakal Film Festivali'nde HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın öyküsünden uyarlanan 'Ah Asuman' filminin gösterimini kınadığını belirten açıklamasına CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin'den cevap geldi. 

 "AKP İl Başkanı Ethem Taş, filmin gösterimi üzerinden Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’i kınamış, filmin belli bir maksatla gösterildiğini iddia etmiş" diyen Hasan Şahin, "Bahsi geçen film de dahil olmak üzere, festival kapsamında hangi filmin gösterileceğinin, hangisinin ödül alacağının kararını, bağımsız jüri üyeleri veriyor" dedi.

"Bağımsız, özgür, eleştirel sanata ve saraya biat etmeyen sanatçıya tahammülü olmayanlar, içeriğini yozlaştırdıkları Altın Portakal Film Festivali’nin özüne dönmesini, halkla buluşmasını bir türlü içlerine sindirememektedir" diyen Şahin, "31 Mart’ın kuyruk acısı bu arkadaşlarda devam etmektedir. Siyaset üretmekte zorlandıkları, kendi başarısızlıklarının hesabını hala veremedikleri için böylesi suni gündemler yaratarak algı oluşturmaktadırlar.Bu maksatla da, bir film gösterimi üzerinden terör örgütü bağlantısı kurmaya çalışmaktadırlar" sözlerine yer verdi.

 

KAMUOYU BİLİYOR

CHP Genel Başkan Yardımcımız Veli Ağbaba’nın "Teröristin ağzıyla konuşanların Allah belasını versin! Tacizci, tecavüzcü, MİT'in ve emniyetin kırmızı bültenle aradığı Osman Öcalan'ı TRT'ye çıkarların da Allah belasını versin! İstanbul seçimlerinde terörist başı dediğiniz Abdullah Öcalan’ın TRT’de mektubunu yorumlayanların da Allah belasını versin. PYD’nin başkanı Salih Müslim’i kırmızı halıyla karşılayanların belasını versin. Barzani’yi çağırıp kongrede konuşturanların Allah belasını versin” şeklindeki sözlerine atıfta bulunan Hasan Şahin, "Kimlerin, kimlerle, hangi terör örgütleri ile içli dışlı olduğunu kamuoyu gayet iyi bilmektedir. Çok uzağa da gitmeye gerek yok" diye konuştu.

 

TÜREL DÖNEMİ

Taş'ın, Büyükşehir’de işten çıkarmalar yapıldığına yönelik sözlerini de günde getiren Şahin, "Bu noktada en son konuşacak birileri varsa bunlar AKP’lilerdir. Şu an işten çıkarmaların esas nedeni, Tabelacı Türel döneminden kalma rekor borç yükünden kaynaklanmaktadır. Tabelacı Türel döneminde, Büyükşehir Belediyesi’nden bu sayının neredeyse 10 katı kadar emekçiyi sırf siyasi görüşleri nedeniyle işten çıkarılırken, tek bir kelime etmeyenler, bugün gelip işçi emekçi dostu gibi görünmesinler" ifadelerini kullandı.   Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: