Antalya
01.11.2019
A
GÜNDEM , GÜNCEL
SET iki ağır konuğu ağırladı
SET iki ağır konuğu ağırladı

SET Gurubu, Ekim ayı oturumunda KONYSİAD Başkanı İlhami Kaplan ve YÖRSİAD Başkanı Aykut Ege’yi ağırladı. Antalya ekonomisi ve kent potansiyeline dair bilgi paylaşımının yanı sıra, sivil toplum kuruluşlarının çalışmaları üzerine güçbirliği alanlarının değerlendirildiği toplantıda SET Gurubu yöneticileri de hazır bulundu

 

Sürdürülebilir Ekonomi Topluluğu (SET) Gurup Başkanı Alper Alveroğlu’nun gurup misyonunu paylaştığı oturumda ilk olarak, uluslararası kamuoyunda karşılığı olan düşünce gurubu misyonu ile SET’in eğitim, finans, sağlık, bilişim, teknoloji ve sanayi gibi birçok konuda inovatif ve tesir alanı kuvvetli politikalar üretmek için altyapı çalışmalarına başlanıldığı ifade edildi. Toplumda karşılığı olan, finansal kabiliyeti yüksek ve nitelikli insan kaynağımızı en önemli üretim alanı olan “bilgi” ile buluşturmanın yanı sıra, bu üretimi somutlaştırmak adına orta vadede çok önemli çalışmalar yapacaklarını ifade eden Başkan Alveroğlu, “Fırsat ve şanslarımızın farkındayız, disiplinli, kapsayıcı, çözümsel ve analitik bir program ile gurubumuz çok kısa süre içerisinde hedeflerine birer birer ulaşıp, ülkemizin mutlu yarınlarının mimarı olma misyonuna güçlü adımlarla yürüyecektir” şeklinde konuştu.

GÜÇBİRLİĞİ ÖNEMLİ

SET Gurubunun misyonundan duydukları heyecanı dile getiren KONYSİAD Başkanı İlhami Kaplan ve YÖRSİAD Başkanı Aykut Ege ise, “SET gurubunun çalışmalarına destek olmakla beraber, öngörülen güçbirliği alanlarında kol kola yürümekten mutluluk duyacaklarını” ilettiler. Verimli ve çoklu paylaşım formatında devam eden oturum toplu fotoğraf çekimi ile son buldu. (Haber merkezi) 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: