Antalya
31.10.2019
A
GÜNDEM , GÜNCEL , POLİTİKA
Atatürk'e hakarete sert tepki
Atatürk'e hakarete sert tepki

İktidara yakınlığıyla bilinen gazeteci Fatih Tezcan'ın Atatürk'e hakaret içeren sözlerine CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin sert tepki gösterdi.

 Twitter hesabından Yeni Şafak gazetesinin 29 Ekim'e özel hazırlanan manşetini eleştiren Fatih Tezcan, "'Cumhuriyet'i getiriyorum' yalanıyla başa geçtikten sonra devlet ve millet düşmanlarına verdiği sözlerin gereği olarak 15 sene Cumhur'dan kaçan, millet'in egemenliğinden rakı bardaklarına sığınan bir İslâm düşmanını 3 kuruş için tepenize oturtmaya değer miydi" sözlerine yer vermişti. Tezcan'ın bu sözlerini aktaran Hasan Şahin, "Vakti zamanında FETÖ’ye methiyeler düzen Fatih Tezcan adlı soytarı, Atatürk’ün manevi şahsına alçakça hakaret etmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, onun şahsında Türk Milleti’ne hakaret eden bu üç kuruşluk müptezel böyle elini kolunu sallayarak gezecek mi!" ifadelerini kullandı.

SAVCILARI GÖREVE ÇAĞRIYORUZ

"Bu ülkenin Cumhurbaşkanı neden bu adama sahip çıkıyor? Kendine her türlü hakarette savcıları göreve çağıran Erdoğan, Atatürk'e hakaret eden bu ve buna benzer şahıslar için savcıları neden göreve davet etmiyor?" diyen Hasan Şahin, "Cumhuriyet Bayramı'nda, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusuna hakaret ederek anayasal bir suç işleyen bu provokatöre karşı gereğini yapacak, bu ülkenin namuslu cumhuriyetçi savcıları yok mu! Cumhuriyet savcılarını göreve davet ediyoruz" dedi.   Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: