Antalya
29.10.2019
A
GENEL , GÜNCEL
Sözen muhtarlarla buluştu
Sözen muhtarlarla buluştu

MANAVGAT Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat Şelalesi'nde 106 mahalle muhtarıyla yemekte bir araya geldi

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Muhtarlar Haftası dolayısıyla 106 mahalle muhtarının katıldığı birlik, beraberlik ve dayanışma yemeği düzenledi. Başkan Şükrü Sözen, Büyük Şelale'de düzenlenen yemekte muhtarlarla ilgilenerek sohbet etti. Yemeğe belediye başkan yardımcıları Halis Akkaya, Mustafa Ceylan, İsmail Hakkı Ödevoğlu, Semra Öztürk ve Levent Ardıç ile Özel Kalem Müdürü Hatice Sözen de katıldı. Başkan Şükrü Sözen, gecede muhtarlara hitaben bir konuşma yaparken, Manavgat Muhtarlar Derneği Başkanı Tahsin Yılmaz da Başkan Şükrü Sözen'e muhtarlık müessesine yaptığı katkılardan dolayı bir teşekkür plaketi verdi.

 

HAK EDEREK GÖREVE GELDİNİZ

 

Başkan Şükrü Sözen, üç dönemdir bir arada olduklarını belirterek, "Aramızda yeni yol arkadaşı olduğumuz dostlarımız var, bizden daha önce bu görevi taşıyan arkadaşlarımız var, bizden daha tecrübeli olan dostlarımız var. Hepsine başarılar diliyorum. Sizler, hepiniz benim yol arkadaşlarımsınız. Herkesin kendi yöresinde seçim mücadelesi kendine anlamlıdır, sorumluluk kendine meşakkatlidir. Bunun da bilincindeyiz. Hepiniz hak ederek, toplumun olurunu alarak bu makama gelen insanlarsınız. Hizmet yapmanın, bölgemize katkı yapmanın önemini en az benim kadar bilen insanlarsınız. Sorumluluğunun bilincinde olan, bölgesini seven, katkı yapmak anlamında mücadele veren, hiçbir zaman talepten geri kalmayan arkadaşlarla çalışmak, bizlere de heyecan veriyor. Böylesine şanslı bir bölgeyiz. İddia ediyorum Antalya'nın çalışma bölgesi olarak, en şanslı bölgeyiz. Bu dönem için bir tek üzüntüm var, bunu herkes ifade ediyor, her siyasetçi bunu söylüyor ama bunun gereğini yapmıyorlar. Yukarıdan aşağı kadar, kadın muhtarımızın bir tane olması. Gönlüm dilerdi ki Manavgat'ta, böylesine çağdaş bir kente yakışan kadın muhtar arkadaşlarımız olsun, erkekleri biraz zorlasın, o mücadele anlayışlarını, o çalışma azimlerini biraz ortaya koysunlar ama bir tane kadın muhtar kardeşim var, onunla da gurur duyuyoruz. Aramızda olmasından da hakikaten mutluluk duyuyorum. Onun bizde bu dönem artı bir değeri var. Bu bir protokol yemeği değil, bu samimi ortamda birlikte olalım, birbirimizi anımsayalım, birbirimizi hatırlayalım ve birbirimize verdiğimiz önemi ifade edelim diye düzenlenmiş bir yemek bu. Önümüzdeki süreçlerde daha sık bir araya geleceğiz" diye konuştu.

 

BÜYÜKŞEHİR'İN ZAMANA İHTİYACI VAR

 

Başkan Sözen sohbet ettiği muhtarlarda telaş gördüğünü, bunun gayet doğal olduğunu da belirterek, şöyle dedi: "Özellikle yeni arkadaşlarımda bunu görüyorum. Bir an önce işleri toparlayalım, işleri halledelim, köşeye koyalım, oturalım. Böyle olmuyor, bir hazırlık süreci var, bir program koyma süreci var. Koyduğunuz programın bütçesini oluşturma, yol haritasını belirleme süreci var. Büyükşehir Belediyesi'nin zamana ihtiyacı var. Biz hiçbir zaman gidenin arkasından konuşup, kötü şeyler söyleyen yapıda insanlar değiliz. Sadece herkesin yaptığını yapamadığını toplumun vicdanına bırakıyoruz. Doğru olan budur. Her zaman toplumun değer yargısı önemlidir. Büyükşehir Belediyesi'ne geçmiş dönemde yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz. Ama 'Ben daha iyi yaparım' diyen bir yapı geldi bu dönem. Gönlümüz diliyor ki hakikaten bizim dostluğumuz ayrıdır, söylemleri gibi güzel şeyler yapsınlar, iz bıraksınlar, bizler de mutlu olalım. Bu süreyi bekliyoruz, işin ayrı bir boyutu da bu. Kolay değil, Antalya gibi büyük ölçekteki, dünyada belli ülkelerle eş değer büyüklükte olan bir Antalya'da yeni yapı kurmak, kadrolarını oluşturmak, hangi profesyonel ekipleri kendi çalışma anlayışı doğrultusunda göreve getirmek ve sonra da startı vermek kolay değil. Kim gelirse gelsin başlangıçta bir zamana ihtiyacı olduğuna inanıyorum." (Haber merkezi)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: