Antalya
24.10.2019
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Şahin’den Büyükşehir’e tepki
Şahin’den Büyükşehir’e tepki

CHP'li Antalya Büyükşehir Belediyesi AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle belediye çalışanı Burhan Çalışkan'ı işten çıkardı. CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, Çalışkan'ın işten çıkarılmasına sert tepki gösterdi. 

 

CHP'li Antalya Büyükşehir Belediyesi AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle belediye çalışanı CHP'li Burhan Çalışkan'ı işten çıkardı. Çalışkan'ın işten çıkarılmasına sert tepki gösteren CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, "24 Haziran seçimlerinde Adliye önünde AKP Genel Başkanına hakaret gerekçesi ile gözaltına alınıp 93 gün cezaevinde tutuklu kalan ve bu süreçte bizzat Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu tarafından aileleri ziyaret edilerek, kendilerine sahip çıkma sözü verilen partililerimiz arasında yer alan Burhan Çalışkan arkadaşımız Antalya Valiliğinin talebiyle CHP’li Büyükşehir Belediyesi’ndeki işinden çıkarılmıştır. Antalya Büyükşehir Belediyesi Valiliğin talebi üzerine işten çıkarma eylemini gerçekleştirerek AKP zihniyetinin tüm ülkemizde, uydurma suçlarla karakollara, adliyelere ve cezaevlerine gönderdiği partili, partisiz tüm muhaliflere uyguladığı baskıcı ve faşizan eylemleri meşru kılmış olacaktır" dedi.

 

DÖNECEĞİ GÜNE KADAR DESTEKLEYECEĞİZ

Birçok CHP’li belediyenin bu tür uygulamalara hukuksuz olduğu gerekçesiyle prim vermediğini belirten Hasan Şahin, "Sosyal Demokrat bir belediye bu uygulamaya geçit vermemeliydi, umarım yetkililer bir an önce bu yanlıştan dönüp arkadaşımızı işine geri başlatırlar. Bugüne kadar, karakollarda, duruşma salonlarında kimseyi yalnız bırakmayan bizler Burhan Çalışkan arkadaşımızın yanındayız ve bu haklı mücadelesini işine geri döneceği güne kadar destekleyeceğiz" ifadelerini kullandı.    Mustafa KOÇ

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: