Antalya
19.10.2019
A
GENEL , GÜNCEL
Drone ile ilaçlama
Drone ile ilaçlama

Gebze TÜBİTAK Merkezi’nde faaliyet gösteren Farmer Expert, drone ile ilaçlama yapan cihazını ilk kez Interfresheurasia Fuarı’nda görücüye çıkardı. Firma yetkilisi Bak, İHA’larla yapılacak analiz sonucu, drone ile ilaçlama yapıldığını anlattı

Birçok yeniliğin tanıtıldığı Interfresheurasia Fuarı, drone ile ilaçlama yapan ve Türkiye’de ilk kez burada sergilenen bir cihaza ev sahipliği yapıyor. Merkezi Gebze’deki TÜBİTAK merkezi olan Farmer Expert firması Sistem yazılımcısı Fatih Bak, ürün hakkında bilgi verdi.

ANALİZ İHA’DAN, İLAÇ DRONE’DAN

Firmalarının iştirakçisi konumundaki FLY Farmer isimli firmanın ürettiği bir ürün olduğunu belirten Bak, “Tarımsal alanlarda ilaçlama hizmeti sunuyor. Fuarda portatifini sergiliyoruz, orjinalinin kanat uzunluğu 3 metreyi buluyor. Yine kendi üretimimiz olan İHA’larla yukarıdan tarlaların analizini yapacağız, ardından Drone’la zararlı bölgelere ilaçlama hizmeti sunulacak. Ürünü ilk kez Irterfresh Fuarı’nda görücüye çıkardık. Gerekli testler yapıldı ve sorun yok. Mart 2020’de bunun yeni versiyonunu piyasaya süreceğiz. Fuarda uçurmayı düşündük ancak pervane gücünden dolayı fuar içinde sorunla karşılaşmamak adına uçurmadık” diye konuştu.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: