Antalya
19.10.2019
A
GÜNDEM
Örnek şoförler ödüllendirildi
Örnek şoförler ödüllendirildi

 

 

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş ile Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (AESOB) işbirliğiyle şehir içi toplu ulaşımda hizmet veren şoförlere yönelik öfke kontrolü semineri verildi. Seminerde gösterdikleri duyarlı ve örnek davranışlardan dolayı yolcuların takdirini toplayan şoförler de ödüllendirildi.

 

AESOB Toplantı Salonu'nda gerçekleşen seminerde, Akdeniz Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Bölümü Dekanı Prof. Dr. Mustafa Gülmez tarafından toplu ulaşımdaki şoförlere 'Öfke Kontrolü ve Yönetimi' başlıklı eğitim verildi. Seminere Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanı Nurettin Tonguç, AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Antalya Otobüsçüler Odası Başkanı Yasin Arslan ve toplu ulaşım esnafı katıldı.

 

ŞÖFOR VE YOLCU EMPATİ KURMALI

 

Prof. Dr. Mustafa Gülmez, şoför esnafının daha kaliteli bir hizmet verebilmesi, hem vatandaşların hem de şoförlerin mutlu olması için seminerde bir araya geldiklerini ifade etti. Öfkenin insani bir duygu olduğunu söyleyen Prof. Dr. Gülmez, “Öfkenin tanımını, sebeplerini ve nedenlerini öğrenebilirsek daha rahat bastırabiliriz. Öfke vücudun bir tepkisi ve reaksiyon göstermesidir. Otobüs içerisinde yolcular arasında ve şoför-yolcu arasında yaşanan olaylar sırasında öfke kontrolü önemlidir. Yolcular ve şoförler birbiriyle empati kurabilmeli. İki tarafın birbiriyle güzel iletişim kurması, gülümseyip, selam vermesi önemli. Bu eğitimlerin periyodik olarak yapılması lazım" dedi.

 

HEDEF: İYİ HİZMET, MUTLU ŞÖFÖR

 

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanı Nurettin Tonguç, yolcu- şoför etkileşimini, hizmet sunum kalitesini artırmak, şoförlerin gün içinde yaşadıkları stresi kontrol altına almalarını sağlamak amacıyla eğitim semineri düzenlediklerini söyledi. Nurettin Tonguç, Antalya'ya gelen yerli ve yabancı misafirlere iyi hizmet eden mutlu şoförler hedeflediklerini ifade ederek, “Toplu ulaşımda taşıyanı ve taşınanı çok önemsiyoruz. Antalya'da günde yaklaşık 370 bin biniş yapılıyor. Ayrıca örnek şoförlerimizi de ödüllendiriyoruz. Bundan sonra bu eğitimlere devam edeceğiz. Sadece otobüs değil taksi kullanan esnafımızla da eğitimler yapacağız" diye konuştu.

 

ANTALYA ULAŞIMI ZİRVEDE

 

Antalya Otobüsçüler Odası Başkanı Yasin Arslan, Antalya ulaşımının Türkiye'de kalite anlamında zirvede olduğunu belirterek, “Araçlarımızla, güvenliğimizle, ödeme kolaylığımızla, araç telefonlarımızla, çağrı merkezimiz gibi hizmetlerle zirvedeyiz" dedi.

 

AESOB Başkanı Adlıhan Dere de turizmin başkenti Antalya'da turistlere ve Antalyalılara en iyi hizmeti verebilmek için bu gibi eğitim seminerlerinin önemine dikkat çekti.

 

ÖRNEK ŞOFÖRLERE ÖDÜL

 

Seminer kapsamında salonda bulunan ulaşım esnafı nefes alma egzersizleri ve sakinleşme egzersizleri yaptı. Toplantının ardından çağrı merkezine gelen aramalarla vatandaşın memnuniyetini ve teşekkürünü alan, basına konu olan kahramanlıkları ile hayat kurtaran ve güler yüzlü davranış sergileyen toplu ulaşım şoförlerine ödül verildi. Otobüse binen her vatandaşa “Günaydın, Hoş geldiniz" diye hitap eden Avni Karaöz ve Ulaşım A.Ş şoförü Osman Seçmen ile yolculuk sırasında kalp krizi geçiren bir vatandaşı hastaneye yetiştiren Tahsin Gedik'e gömlek ve kravat hediye edildi.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: