Antalya
18.10.2019
A
ARŞİV , GÜNCEL , POLİTİKA
BAİB’den firmalara destek
BAİB’den firmalara destek

Interfresheurasia fuarında stant açan BAİB, firmalara adeta evsahipliği yapıyor. BAİB Başkan Yardımcısı Ergin Civan, bu tür fuarlarda tüm sektörün aynı çatı altında birleştiğini ve yeni pazarlar bulduğunu söyledi

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Başkan Yardımcısı Ergin Civan, ANFAŞ Fuar alanında devam eden Interfresh Fuarı’nın tarım sektörü için çok önemli olduğunu söyledi. BAİB olarak stant kurarak yer aldıkları fuarda, sadece üreticiler için değil, lojistik ve üretime destek sağlayan makine ve ekipmanların da sergilendiğini belirten Civan, “Antalya ihracatının en önemli kalemlerinden biri olan yaş sebze meyve sektörüne hizmet eden bu fuarda, katılan firmalara destek verip, onlara yardım ediyoruz. Fuara katılan firmalar, bizim standımızda görüşmelerini yapabiliyor. Biz Antalya’da tarım sektörünün önemini bildiğimiz için bu tür organizasyonlara destek veriyoruz” diye konuştu.

SEKTÖR AYNI ÇATI ALTINDA

Bu tür fuarların tarım için çok önemli olduğuna dikkat çeken Civan, “Sadece alım-satım yapmak için değil, fuarda sektör ile ilgili gelişmeleri, tüm paydaşları aynı çatı altında görüyorsunuz. Vizyonunuzu ve firmanızın ileriye dönük stratejinizde nelerin doğru, nelerin yanlış olduğunu görebiliyorsunuz. Yurtdışından gelen firmalarla görüşmeler yapıp, yeni pazarlar bulabiliyorsunuz. Fuarlarda hem ticaret yapılıyor, hem fikir alışverişinde bulunuluyor, hem de rakiplerin durumu izlenebiliyor” ifadelerini kullandı.

NİTELİKLİ FUAR

Antalya’nın fuarcılık sektörüne çok ciddi yatırımlar yaptığını belirten Civan, şunları söyledi: “Fuar alanımız, havalimanımız, otellerimiz önemli avantajımız. Ayrıca Antalya, insanların gelmekten mutlu olduğu bir şehir. Burada mühim olan, aynı konu ile ilgili çok fazla fuar yapmak yerine, daha nitelikli ve kapsamlı, katılımcısının çok olduğu, herkesin memnun olduğu fuarlar yapmamız lazım”.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: