Antalya
18.10.2019
A
KÜLTÜR-SANAT
İlk sergi, ilk heyecan
İlk sergi, ilk heyecan

RESSAM Zafer Ünlü, yağlıboya resim çalışmalarını ilk kez sanatseverlerin beğenisine sundu.
 

 


Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN) Güzel Sanatlar Galerisi'nde açılan 'Portreler' isimli serginin kurdelesini ANSAN Başkanı Cahit Çakcıl, Yediarıklar Sanat Grubu Başkanı Nuri Sezen, Soysal Sanat Merkezi'nin sahibi ressam Rahime Halide Soysal, ressam Zafer Ünlü birlikte kesti.

Zafer Ünlü'ye 2010 yılından beri resim eğitimi veren ressam Rahime Halide Soysal, "Çok yetenekli, heyecanlı, azimli, sabırlı bir öğrencim. İlk kişisel sergisi için gece-gündüz demeden resim üretti. Portreler için model olarak aile bireylerini çalıştı. Kendisiyle gurur duyuyorum" dedi.

Selçuk Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Zafer Ünlü, uzun yıllar SGK ve Sağlık Bakanlığı'nda çalıştı. Çocukluğundan beri resim, örgü oyuncak, takı tasarımı gibi sanat dallarıyla uğraşan Ünlü, Soysal Sanat Merkezi'nde resim tekniğini geliştirdi.

Emeklilik sonrası vaktinin büyük bir bölümünü yağlıboya tekniğiyle resim çalışarak değerlendiren Zafer Ünlü, son bir yıldan beri de aile yakınlarının portrelerini üretti. Ünlü, "İlk kişisel sergim heyecanıma heyecan kattı. Çok mutluyum" dedi.

Ressam Zafer Ünlü'nün sergisinde birçoğu portre olan 30 yağlıboya çalışması tablo yer aldı. Sergi, 24 Ekim Perşembe gününe kadar açık kalacak.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: