Antalya
Yayın Tarihi : 15.10.201912:07
Güncelleme Tarihi : 15.10.201912:07
A
GÜNDEM
Antalya’dan Akçakale’ye 2023 Türk Bayrağı
Antalya’dan Akçakale’ye 2023 Türk Bayrağı

 

TSK’nın sınır ötesi operasyon yaptığı Suriye sınırındaki Akçakale ilçesine, BAİB tarafından 2023 adet Türk bayrağı gönderildi. Bayraklar, terör örgütlerinden temizlenen Hdl Abyad sokaklarını süsledi

 

 

Suriye sınırındaki terör örgütlerine yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı’na destek veren Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB), Şanlıurfa’nın Akçakele İlçesi’ne 2023 adet Türk Bayrağı götürdü. BAİB Başkanı Hakkı Bahar’ın bizzat götürüp dağıttığı Türk bayrakları, sınırdaki Mehmetçik’e moral oldu.

 

TİM TOPLANTISI AKÇAKELE’DE

Konuyla ilgili BAİB’de basın toplantısı düzenleyen BAİB Başkanı Hakkı Bahar ve Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı Şükrü Mısırlı, götürülen bayrakların, TSK tarafından terör örgütlerinden temizlenen Tel Abyad sokaklarını süslediğini anlattı. Akçakale izlenimlerini anlatan Hakkı Bahar, “Oradaki insanların daha çok manevi desteğe ihtiyaçları var. Bu nedenle Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) önümüzdeki günlerde yapacağı toplantıyı Akçakale’de gerçekleştireceğiz. Bu duyarlılığı nedeni ile TİM Başkanı İsmail Gülle’ye teşekkür ediyorum” dedi.

 

HERŞEYE İHTİYAÇ VAR

Gönül köprüsü kurmanın zor, emek ve sevgi istediğini belirten Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı Şükrü Mısırlı da, “Akçakale'ye ilk gönül köprüsü Antalya'dan başladı ve bu hareket eminim tüm yurdumuza yayılacak. Türkiye'ye 4 milyona yakın Suriyeli mültecinin üçte ikisi, yani 3 milyon civarında Akçakale sınır kapısından giriş yaptı. Akçakale'nin normal nüfusu 110 bin, şu anki nüfusu ise 250 bin. Nüfusundan çok mülteci var. Ülkemizin yaptığı bu davranışı batılı hiçbir ülkenin yapması akıllara dahi gelmez. Hem Akçakaleli vatandaşlarımızın, hem de mültecilerin bazı ihtiyaçları bulunuyor. Başta ekmek ve hububat olmak üzere çocuk bezi, gıda, temizlik ürünleri, giyim, çocuklar için oyuncak gibi ürünler olmak üzere akla gelebilecek her türlü malzemeye ihtiyaç var” dedi.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: