Antalya
14.10.2019
A
GÜNCEL , YAŞAM , KÜLTÜR-SANAT
Köksal’dan Korkmaz’a imzalı ‘Gurbet Kuşları’
Köksal’dan Korkmaz’a imzalı ‘Gurbet Kuşları’

“Gurbet Kuşları Zübeyde” kitabının genç yazar Esra Köksal, kitabını imzalayarak Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Antalya Şube Başkanı Engin Korkmaz’a hediye etti.

Kitabının hikâyesini anlatan Köksal, “Zübeyde annesizliğin, mücadelenin, ayakta kalabilmenin, göçün öyküsü. 6 yaşında annesini kaybeden Zübeyde’nin başına neredeyse gelmeyen kalmamış. Ama o hiç vazgeçmemiş ve hayata sımsıkı sarılmış. Teslim olmamış acıya. Tamamen gerçek olan kitabım ‘Gurbet Kuşları Zübeyde’ herkesin kendinden bir şey bulabileceği bir kitap. Annesini kaybettikten sonra rüzgârın estiği yöne kuş misali savrulan Zübeyde kitabım 1960 yılından sonra Almanya’ya işçi olarak giden Türklerin yaşadığı zorluklara ışık tutarken, Zübeyde’nin küçük yaşta yaşadıklarına rağmen mücadeleyi elden hiç bırakmamasına dikkat çekiyor” dedi.

OKUYUCU KENDİSİNİ BULUYOR

Okuyucudan olumlu geri dönüşler aldığını söyleyen Köksal, “Okuyucunun dilinden konuşuyorum. Çünkü onların yaşadıklarına hiç yabancı değilim. Bende küçük yaşta gurbeti yaşadım, zorluk gördüm ve bende mücadele ettim. Okuyucu kitabımda Zübeyde’nin hayat mücadelesini ve gurbetin zorlu yolculuğunu okurken; hepsi aslında kendini gördü. Herkes bu hikâyede kendinden bir şey buldu. Kitabımda özellikle son zamanlarda hepimizin ihtiyacı olan umudu aşılamaya çalıştım. Kitap; hayatta ne yaşarsan yaşa umut hep var, asla umudunu kaybetme diyor. Bu nedenle biz bu kitaba mücadelenin öyküsü dedik. Hala kitabımı okumayanlar varsa sizleri Zübeyde teyzemin hikayesini okumaya davet ediyorum” dedi.

KORKMAZ’DAN KUTLAMA

İlk baskısı biten ve şu anda ikinci baskısı yapılan kitabı ilgiyle okuyacağını belirten ÇGD Şube Başkanı Engin Korkmaz ise, genç yaşta yazarlığa başlayan Esra Köksal’ı kutladı.  Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: