Antalya
12.10.2019
A
GENEL , GÜNCEL
Emekli kahvemiz hayırlı olsun
Emekli kahvemiz hayırlı olsun

KONYAALTI Belediye Başkanı Semih Esen, Emekli Kahvesinin ikincisini Siteler Mahallesi'nde hizmete açtıklarını belirterek, 'hayırlı olsun' dileğinde bulundu. 

Siteler Mahallesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik Parkı içerisinde yer alan Emekli Kahvesinin yapımı tamamlandı. Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Konyaaltı Belediyesi Emekli Kahvesinin ikincisini Siteler Mahallesinde hizmete açtıklarını söyledi. KONKART sahibi 10 bine yakın vatandaşın Emekli Kahvesinden hizmet aldığını, buradan yola çıkarak ikinci bir emekli kahvesini hizmete açmak istediklerini ifade eden Başkan Semih Esen, emekli vatandaş nüfusunun yoğun olduğu Siteler Mahallesinde 23 Nisan Emekli Kahvesini hizmete açtıklarını belirtti.

 

EMEKLİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN

 

Başkan Semih Esen şöyle konuştu: “Emekli olmuş insanlar, eğer bir hobisi yok ise ki genelinde ülkemizde yok, bu tür sosyal tesislerden yararlanma ihtiyacı hissederler. Olmadığı yerlerde de doğal olarak mahalle aralarında kahvehanelerde zaman geçirirler. Yeni insanlarla tanışmak, hikayelerini paylaşmak emeklilerimiz için yaşamın kendisidir. Farklı şehirler, farklı yüzler ve farklı hikayeleri bu tesiste buluşturmak istedik. Emekli tüm hemşehrilerimize hayırlı olsun."

 

ARTIK BANKLARA MAHKUM OLMAYACAĞIZ

 

Siteler Mahallesi sakini emekli Hasan Yiğit, 23 Nisan Emekli Kahvesinin hizmete açılmasıyla hayatındaki değişimi şu sözlerle anlattı; “Siteler Mahallesinde parklarımızda emeklilerin birer ikişer gariban şekilde oturuşları zorumuza gidiyordu. Sağolsun Konyaaltı Belediyesi sosyal hizmet kapsamında böyle bir şey yaptı. Burası artık emeklilerimizin takıldığı, birbirleriyle iletişim kurduğu, merhabalaştığı, herkesin birbirini tanıdığı çok güzel bir hizmet oldu. Mahallemiz için ayrıcalık oldu. İnanın saat 11.00-12.00'de dışarıya çıkıyordu emeklilerimiz, iki saat dolaşır evlerine giderlerdi. Şimdi ise o kadar çok emeklimiz varmış ki biz burada bazen oturacak sandalye bulamıyoruz. Herkes birbirini tanımaya başladı, apartmanda yolda gördüğünde 'A ben bunu tanıyorum' deyip selam veriyor. Birbirimizle iletişimiz arttı. Çok da güzel oldu. Belediye başkanımıza bu hizmetinden dolayı Siteler Mahallesi emeklileri olarak teşekkürlerimizi iletiyoruz." (Haber merkezi)

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: