Antalya
11.10.2019
A
GENEL , GÜNCEL
Barış Pınarı Harekâtına destek yağdı
Barış Pınarı Harekâtına destek yağdı

Türkiye'nin Suriye sınırını terör örgütlerinden arındırmak için yaptığı Barış Pınarı Harekatına destek mesajları devam ediyor

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Antalya Şube Başkanı Ali Kuş, yaptığı yazılı açıklamada, "Sınır güvenliğini sağlamak, enerji koridoru adı altında kurulmak istenen terör koridoruna,terör devletine engel olmak, terör saldırılarını engellemek, terör örgütü PKK/YPG-PYD’nin bölgede kurmaya çalıştığı terör yapılanmasını sona erdirmek, Suriye’nin toprak bütünlüğünü korumak, terörden arınan bölgelere Suriyeli sığınmacıları yerleştirmek, bölgedeki tüm terör örgütlerinin varlığını sona erdirmek için başlattığı 'Barış Pınarı Operayonu'nu Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Antalya Şubesi, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Antalya Şubesi, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Antalya şubesi olarak sonuna kadar destekliyoruz" dedi.

'HEPİMİZ MEHMETÇİĞİZ'

" Türk Milleti yine bir sınavdan geçmektedir. Çanakkale’de olduğu gibi karşımızda 7 düvel durmaktadır. Birçok Avrupa devletleri, Ortadoğu devletleri, Amerika ve bu coğrafya dışındaki birçok devlet bu eli kanlı, bebekleri bile hunharca katleden terör örgütlerine ellerinden gelen gerek siyasi, lojistik, silah, para, gıda çeşitli teknik donanım her tür bilgi yardımı olmak üzere yarış etmektedirler. Bu coğrafyada güçlü bir türkiye istememektedirler" diyen Kuş, "Güçlü bir Türkiye bölgeye barış ve huzur getireceğinden, varlığını sömürüye ve asalak olarak yaşamaya adamış devletlerin planlarını bozacaktır. Silahlı Kuvvetlerimize başarılar dilerken her zaman olduğu gibi yine üstün başarılarla döneceklerine olan inancımız tamdır.  Bu toprakların huzuru, barışı ve kardeşliği için Türk milleti olarak 'Hepimiz  Mehmetçiğiz' diyoruz" ifadelerini kullandı.

EĞİTİM BİR SEN'DEN DESTEK

Memur Sen Antalya Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mustafa Çoban da yaptığı açıklamada, Memur Sen Konfederasyonu olarak emperyalistlerin taşeron terör örgütlerinin eliyle toza dönüştürmek istediği toprakların yeniden sahipleriyle buluşması için devlet tarafından gerçekleştirilecek Barış Pınarı harekâtının yanında olduklarını söyledi. Çoban, “On bin kilometre öteden gelerek sözde kendi güvenliği için bölgeleri ateşe verenlerin ve ona karşı sessiz kalanların, yine onların taşeronlarının oluşturdukları güvenlik sorununu bertaraf etmek için harekete geçen Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı, gerek içerideki lejyonerlerin gerekse dışarıdaki emperyalizmin aparatçığı konumundaki yapıların söylemlerinin hiçbir kıymeti ve önemi yoktur” dedi.

HAKLARINI KULLANDI

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonları ile emperyalizmin oluşturmak istediği terör koridorunun önünü kesen Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna yönelik Barış Pınarı harekatı ile emperyalizmin taşeronluğunu yapan PKK/PYD terör örgütünü süpürerek bölgeyi asıl sahiplerine teslim etmeyi amaçladığını aktaran Çoban, Türkiye'nin Barış Pınarı Harekâtını uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarını kullanarak gerçekleştirdiğini, Suriye ile 911 km sınırı olan Türkiye’nin, hemen güneyinde emperyalizmin stratejileri doğrultusunda hareket ederek huzur ve güven ortamına musallat olan taşeron terör örgütleriyle mücadelesinin uluslararası hukuktan kaynaklanan bir hak olduğunu belirtti.

AÜ BAŞARI DİLEDİ

Barış Pınarı Harekatına bir başka destek mesajı Akdeniz Üniversitesi'nden geldi. Akdeniz Üniversitesi Senatosu tarafından yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'nin karşılaştığı tehditlere karşı devletin ve milletin yanında kararlı bir şekilde durulduğu, bu tehditleri bertaraf etmek için yoğun çaba sarf eden hükümet ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin desteklendiği belirtildi. Türkiye'nin güney sınırında bir süreden beri dış çevrelerin de gizli ve açık desteğiyle planlı şekilde bir terör koridoru oluşturulmaya çalışıldığı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Hem ülkemiz hem de bölge halkları için büyük tehlike oluşturacak ve bölgeyi uzun süreli bir kaos ve istikrarsızlığa sürükleyecek bu girişimlerin engellenmesi adına ülkemizin çok yönlü gayretleri ve fedakarlıkları olmuştur. Bu kapsamda PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı daha önce Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonlarıyla belli bir sahada güvenliği ve asayişi sağlamış olan silahlı kuvvetlerimiz, uluslararası hukuk çerçevesinde Suriye'nin kuzeyine yönelik olarak Barış Pınarı Harekâtı'nı aynı hedefler doğrultusunda başlatmış bulunmaktadır. Akdeniz Üniversitesi Senatosu olarak, milyonlarca göçmenin tekrar yurtlarına dönebilmesini sağlamak, terör tehdidini ve dolayısıyla ülkemizin güneyinde oluşturulmak istenen terör yapılanmasını bertaraf etmek, Suriye'nin toprak bütünlüğünü sağlayarak yeniden barış ve huzuru tesis etmek amacındaki Barış Pınarı Harekâtı'na desteğimizin tam olduğunu belirtmek istiyoruz. Senato olarak harekâtın hedefine ulaşmasını diliyor ve bu doğrultuda Türk Silahlı Kuvvetleri'ne başarılar temenni ediyoruz."  Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: