Antalya
10.10.2019
A
SPOR
Gençlik aşısı
Gençlik aşısı

Geçtiğimiz yıl Doğukan, Bahadır ve Harun’u A Takım’a kazandırdıklarını belirten Antalyaspor Başkanı Öztürk, “Bu yıl da Ufuk Akyol ve Paul Mukairu’yu kazandık. Her yıl 2-3 genç A Takım’a katılacak” dedi


Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk, takımın yaş ortalamasını her yıl biraz daha düşüreceklerini belirterek, her yıl altyapıdan oyuncuları A Takım’a dahil edeceklerini açıkladı. İki sezondur takımda oynayan genç oyuncu sayısının arttığını belirten Öztürk, “Daha önceden Doğukan, Bahadır, Harun varken, şimdi bu sene Ufuk Akyol, Paul Maikuru eklendi. Genç oyuncular için sayı vermiyorum ama hazır oldukça A takıma sokmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

YENİ GENÇLER GELİYOR

Genç oyuncuları oynatmaya devam edeceklerini belirten Öztürk, “Duyulmayan genç oyuncular Bünyamin, Halil İbrahim, Mustafa Erdilman’dan çok şey bekliyoruz. Uzun dönem bakıyoruz, gittikçe takımın yaş ortalaması düşecek. Şu an ligde en fazla genç oyuncu oynatan takımlardan birisiyiz. Her sene A takıma 2-3 genç oyuncu katarak yolumuza devam etmek istiyoruz” diye konuştu.

KARAKTERLİ TRANSFERLER
Takıma katılan yeni oyuncuların henüz ısınma aşamasında olduğunu ifade eden Başkan Öztürk, özellikle forvet bölgesine transfer edilen Gustavo Blanco ve Gelson Dala’nın alışma devresini aştıktan sonra çok daha iyi olacaklarını dile getirdi. Öztürk, “Sol beke transfer ettiğimiz Eren, Aatif Chahechouhe forma girmeye başladı. 2 hafta önce onun attığı golle galibiyet geldi. Fenerbahçe maçında da iki pozisyonu o getirdi. Forma giriyorlar. Takımın kimyasını bozmayacak onu etkileyecek üstüne koyacak oyuncular aldık” şeklinde konuştu.

KORKMAZ’IN ARKASINDAYIZ
Teknik Direktör Bülent Korkmaz ile uzun süre birlikte çalışmak istediklerini vurgulayan Ali Şafak Öztürk, söylenenlerin aksine hiçbir teknik adamla görüşmediklerini belirtti. Öztürk, “Hiçbir teknik direktörle ne bir görüşmemiz oldu ne de aklımızdan geçti. Çünkü biz sezon öncesi bir planlama yaptık, hocamıza da inandığımızı söyledik. Onunla da iyi bir ilişkimiz var, uzun süre çalışmak istiyoruz. Kulüpçü bir insan. 1-2 maç kötü gitmeyle hocamızı değiştirmeyi düşünmüyoruz” ifadelerine yer verdi.

HEDEF ÜST SIRALAR
Türkiye’de takımların hedeflerinin konuşulmasının sevildiğini kaydeden Öztürk, “Hedefimiz tüm maçlarımızı kazanmak. Fenerbahçe maçında da hedefimiz çıkıp kazanmaktı ve kazandık. Bütün maçlarımızı kazanırsak ya da bu sayıyı en üstte tutarsak ya Avrupa ya şampiyonluk gelir, hedefimiz bu. Ligde kalma ya da düşme gibi bir durum yok. Her sene hedefimiz ligi en iyi yerde bitirmek. Son iki sezonda Avrupa’yı kıl payı kaçırdık, inşallah bu sene olur ve Avrupa’ya gideriz” dedi.

AVRUPA’YA GİDECEĞİZ
Denizlispor ve Kayserispor maçını kazanabilselerdi ligde daha yerde olabileceklerini dile getiren Öztürk, "Bu iki maçı kazansaydık lider bizdik. Pozitif bakmak lazım. Taraftarımız da bazen daha büyük beklentiye girebiliyor. Başkan olarak söylüyorum bu takım iyi yere gelecek, telaşa ve strese gerek yok. Antalyaspor’da doğru insanlar var, onlara destek olunması gerekir. Antalyaspor olarak Avrupa’ya gideceğiz” şeklinde konuştu.

YARDIMLAŞMA GECESİ
Aralık ayında bir yardım kampanyası yapacaklarına dikkat çeken Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, şunları söyledi: “Bu durum bir süredir görüşülüyordu. Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Ersoy ile beraber aralık ayında bir gece düzenlemeyi planlıyoruz. Burada insanların bütün olması lazım. Açıkçası bazen başka şehirleri kıskanabiliyorum. Oralarda iş yapan, iş adamları çok ciddi seviyelerde yardım yapabiliyorlar ve çok ciddi kenetlenme oluyor. Turizmin başkenti olmuşuz, spor kulüplerinin turizme katkısı bu kadar belli. Antalyaspor olarak, Antalya olarak bütünleşip kulübe maksimum desteği vermemiz lazım”

İHA

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: