Antalya
08.10.2019
A
GENEL , GÜNCEL , POLİTİKA
‘Koltuk’lu gönderme
‘Koltuk’lu gönderme

AK Parti İl Başkanı Taş’ın eleştirilerini yanıtlayan Başkan Böcek, “İl Başkanı koltuğunu korumak istiyor olabilir. Ancak ben il başkanı ile polemiğe girecek birisi değilim” diye konuştu

AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş’ın geçtiğimiz hafta yaptığı eleştirilerine yanıt veren Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, doğru iş yaptıklarını ve Antalyalıların menfaatlerini koruduklarını söyledi. Eleştiriler için Taş’a teşekkür eden Böcek, il başkanları ile bu tür polemiklere girmeyeceğini belirterek, “Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. İl başkanı koltuğunu korumak istiyor olabilir. Ancak ben onlarla polemiğe girmem” dedi.

YANLIŞ YAPSAK RED VERİRLERDİ

Su ve ulaşıma yapılan zamlarla ilgili kısa bir değerlendirme yapan Böcek, “Yüzde 20 su zammı yapıldı. Ancak 5 tona kadar su, üniversite öğrencilerimize bedava. Yatırımlar devam ediyor. İlçe belediyelerindeki toplantılara katılalar, kendi dönemlerinde neyi ne kadar eksik yaptıkları görecekler. Bugüne kadar ulaşım esnafına yapılan yanlışlıkları ben yapmadım. Antalya halkı su zammı ile ilgili 70 milyon faiz ödüyordu, ulaşım sektörü ile ilgili aylık 6.5 milyon TL para ödeniyordu. Antalya, bu 6.5 milyondan aylık 5 Milyon TL kazandı. Biz doğru iş yapıyoruz. AK Parti ve MHP, çalışmalarımızla ilgili çekimser oy kullandılar. Yanlış iş yapsak ret oyu verirlerdi. Onlar da doğru yaptığımızı biliyor ama grup kararı nedeni ile çekimser kaldılar” diye konuştu.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: