Antalya
08.10.2019
A
GENEL , GÜNCEL
Bana bir şans verin
Bana bir şans verin

32 yaşındaki Mehmet Yalçın, genç yaşta uyuşturucu batağına düştüğünü ancak tedavi gördükten sonra uyuşturucuyu bıraktığını belirterek, “Düzenli bir iş ve hayat istiyorum. Hayatla bütünleşmem için bana bir şans verilmesini istiyorum” dedi

32 yaşındaki Mehmet Yalçın, evli olduğu dönemde uyuşturucu batağına saplandığını; ancak gördüğü tedavi sonucu uyuşturucudan kurtulduğunu söyledi. Lise mezunu olduğunu ve yat kaptanlığı ile yelken eğitmenliği belgeleri bulunduğunu belirten Yalçın, eski bağımlı olduğu için iş bulmakta zorlandığını ifade etti. Mehmet Yalçın, bir iş bularak hayatını düzene sokmak istediğini belirterek, kendisine yardım eli uzatılmasını istedi.

ÜVEY ANNEM İSTEMEDİ

13 yaşında annesini kaybettikten sonra hayatının değiştiğini belirten Yalçın, “32 yaşındayım. Aslen Yozgatlıyım ama Mersin’de doğup büyüdüm. Tek çocuğum. Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma bölümünden terkim. 13 yaşında annemi kaybettim. 9 ay sonra babam başka bir kadınla evlendi, ben onu yediremedim. Üvey anne beni istemedi. 3 ay nenemde, 3 ay halamda, 3 ay babamda derken belli bir yaşa geldim” dedi.

BİR ANDA KAPILDIM

Evlendikten sonra uyuşturucuya başladığını belirten Mehmet Yalçın, “21 yaşından sonra askere gittim. Askerden gelince bir otelde çalışmaya başladım. Yelken eğitmenliği ve yat kaptanlığı belgem var. Otelde de su sporları yapıyordum. Otelde çalışırken bir kadınla tanışıp evlendim. Evliliğim sürerken uyuşturucu belası sardı beni. 2,5 yıllık evliliğim bu nedenle bitti. Bu sürede maddi-manevi çok zarara uğradım” şeklinde konuştu.

DÜZENLİ HAYAT İSTİYORUM

Uyuşturucudan kurtulduğunu ve düzenli bir hayat istediğini belirten Yalçın, şu şekilde konuştu: “Şu anda uyuşturucu kullanmıyorum. Sokaklarda yaşıyordum, bir süredir ucuz bir pansiyonda kalıyorum. Bir süre garsonluk yaptıktan sonra çalıştığım yerden ayrıldım. Şu anda iş arıyorum ancak eski bir madde bağımlısı olduğum için kimse bana iş vermek istemiyor. Hayatımı idame ettirebilmem için bana bir kere şans vermelerini istiyorum. Birçok kişi bunu istiyordur ama ben gerçekten çok istekliyim. Bana bu konuda yardım edebilecek herkesin kapısını çalmaya hazırım. Düzenli bir hayatım, ileride güzel bir ailem olsun istiyorum”.

HAYATA KATILMAK İSTİYORUM

Madde bağımlılarını hayata bağlamak için adımlar atılması gerektiğini belirten Mehmet Yalçın, sözlerini şöyle tamamladı: “Çakırlar tarafında madde bağımlıları için bir tesis kurulmuş. Orada maddeyi bırakmak için yardımcı oluyorlar, kalacak yer ve yemek veriyorlar. Ancak bizim için daha fazla şey yapılması gerekiyor. Ben şu anda uyuşturucuyu bıraktım ve hayata katılmak istiyorum. İnsanlarla konuşmak, hayatımı genişletmek istiyorum. Bizi bir yere hapsedip orada unutmaları değil, bizi hayatla bütünleştirmelerini istiyoruz”.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: