Antalya
04.10.2019
A
GENEL , GÜNCEL
İstihdam hedefi tuttu
İstihdam hedefi tuttu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un katılımı ile Kemer’de gerçekleşen Tarım İş Sendikası Temsilci Eğitim Seminerinde konuşan Vali Münir Karaloğlu, “Cumhurbaşkanımıza verdiğimiz 150 bin yeni istihdam yaratma sözümüzü tuttuk” dedi

Vali Münir Karaloğlu ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Tarım-İş Sendikası tarafından Antalya’nın Kemer ilçesinde bir otelde düzenlenen, Yönetici ve Temsilci Eğitim Semineri’ne katıldı. Seminere, Vali Münir Karaloğlu,Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Tarım-İş Sendikası Genel Başkanı İlhami Polat, eski Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç ve sendika başkanları katıldı.

DÜNYAYA ÖRNEK BİR MODEL

Açılışta konuşan Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, üretim ile alın terini, sermaye ile emeği, kazanç ile hakkaniyeti her zaman birlikte ele aldıklarını ifade etti. Selçuk, “Hükümet olarak, 17 yıldır izledikleri politikalar neticesinde bugün, sendikal hayatın, hiçbir dönemde olmadığı kadar geliştiğini ve çeşitlilik kazandığını söyledi.

Konuşmasında,İş Kanunu'nun Avrupa Birliği (AB) normlarına uygun olarak 2003'te yeniden düzenlendiğine değinen Bakan Selçuk, “2002'den önce hiçbir iktidarın cesaret edemediği, 1983 yılında yapılan düzenlemelerin getirdiği kısıtlamaları ortadan kaldırdık ve şimdi degeçici işçi kardeşlerimizin 2019 yılında çalışma sürelerini 9 ay 29 güne uzattık. Emekçi kardeşlerimiz ve ailelerine hayırlı uğurlu olsun” dedi.

TARIM MERKEZİ ANTALYA

Türkiye’nin 81 vilayetinden seminer için Antalya’ya gelen katılımcıları, Türkiye’nin misafir odası, Antalya’da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek sözlerine başlayan Vali Münir Karaloğlu, “2019 Antalya için iyi bir yıloldu ve olmaya devam ediyor. Antalya, Türkiye’nin önemli bir turizm destinasyonu veTürkiye’nin en önemli tarımsal üretim merkezidir. Turizm sektöründe işler çok iyi giderken tarımsal ihracatta da özellikle yaş sebze meyve ihracatında komşu ülkeleri de doyuran önemli bir tarım merkezi haline geldik. Antalya’da her yıl 6 buçuk milyon ton yaş sebze ve meyve üretiliyor. Bunu hem iç pazara hem de Türkiye’nin çevresinde ki ülkelere ihraç ederiz.Antalya’nın bu yıl iki sektörde de işleri iyi gidiyor” şeklinde konuştu.

İSTİHDAMDA HEDEFLERİMİZİ AŞTIK

2019 yılı başında ilan edilenİstihdamı Destekleme Paketi’nden en çok istifade eden illerin başında Antalya’nın geldiğini vurgulayan Vali Münir Karaloğlu, “Geçen seneTOBB Genel Kurulu’nda, Cumhurbaşkanımıza söz verdiğimiz 150 bin yeni istihdam yaratma sözümüzü, temmuz ayı itibariyle 158 binle tuttuğumuzu ifade etmek isterim” dedi. Seminerin ardından Vali Karaloğlu ve Bakan Selçuk, Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü 60+ Tazelenme Üniversitesi’nin 2019-2020 Akademik Yılı ilk ders açılışına katıldı.

Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: