Antalya
03.10.2019
A
GÜNDEM , GÜNCEL , POLİTİKA
Kitap Fuarı'ndan geri adım
Kitap Fuarı'ndan geri adım

Büyükşehir Belediyesi tarafından 11-20 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 10. Antalya Kitap Fuarı’nda Antalya Sanatçılar Derneği’ne (ANSAN) stant verilmemesi konusunda geri adım atıldı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından 11-20 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 10. Antalya Kitap Fuarı’nda Antalya Sanatçılar Derneği’ne (ANSAN) stant verilmemesi konusunda geri adım atıldı. ANSAN Başkanı Cahit Çakcıl, “Muhittin Böcek’in devreye girmesi ile bizlere yer verildi” dedi. ANSAN Başkanı Cahit Çakcıl fuarı düzenleyen NAP Fuar Organizasyon sorumlusu Nurdan Aydın Polatçı'nın kendisini arayarak, "Başkan Muhittin Böcek'in talimatı üzerine ANSAN'a 2 metreye 8 metre boyutlarında stant yeri vereceğiz" dediğini belirterek, "Gösterdiği duyarlılık için Muhittin Böcek başkanımıza teşekkür ediyoruz. Şimdi sıra randevu talebimizin kabulüne geldi. Bilindiği üzere Kalekapısı'nda bulunan ANSAN Bahçesi polis ve zabıta zoruyla, biber gazı kullanılarak elimizden alındı. 20 yılın üzerinde sanatçılara ve sanatseverlere hizmet veren bahçemiz, şehit ailelerine veriyoruz bahanesiyle iktidar partisinden bir yöneticiye teslim edildi. Muhittin Başkan'dan bu konuyu görüşmek için randevu talep ettik. Bu talebimizin en kısa zamanda karşılanacağına inanıyoruz" dedi.

10 YILDIR KATILIYORUZ

Cahit Çakcıl, önceki görüşmemizde, "10 yıldır Antalya Kitap Fuarı'na katılıyoruz. Antalya'da TÜYAP tarafından iki yıl düzenlenen kitap fuarlarımız oldu. Sanatçılarımız orada da okuyucularıyla buluşup kitaplarını imzaladılar. Fuarı organize eden firmanın yetkilisi stantların sadece yayınevlerine verileceğini, yerel kuruluşlara stant verilmeyeceğini söyledi. Bizim yazarlarımız İzmir Kitap Fuarı'na gidiyor. Orada kitaplarını imzalıyor. Adana'ya gidiyor, kitaplarını imzalıyor. Yaşadığı kentte birkaç metrelik bir stant onlara çok görülüyor. Bunu anlamak mümkün değil" açıklamasında bulunmuştu. Mustafa KOÇ

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: