Antalya
02.10.2019
A
GENEL , GÜNCEL , POLİTİKA
İYİ Parti’ye geçtiler
İYİ Parti’ye geçtiler

ANTALYA'da Millet İttifakı kapsamında CHP'den Kepez Belediye Meclisi'ne giren 4 üye, ilçedeki caddeye Şehit Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez'in adının verilmesine CHP'li meclis üyesi Mustafa İlhan'ın şerh koymasına tepki göstererek CHP'den istifa etti.

 

Antalya'da 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi CHP ile İYİ Parti arasında kurulan Millet İttifakı adına Kepez Belediye Başkanlığı CHP aday gösterdi. İYİ Partili meclis üyeleri adayları da CHP çatısı altında Kepez Belediye Meclisi'ne girdi. 31 Mart sonrası bazı belediyelerde İYİ Parti'li adaylar CHP'den istifa ederek kendi gruplarını kurdu. Ancak 30 Eylül 2019'a kadar Kepez'de CHP ile hareket eden İYİ Parti'li 4 meclis üyesi, CHP'li meclis üyesi Mustafa İlhan'ın, Şehit Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez'in isminin ilçedeki caddeye verilmek istenmesi yönelik komisyon kararına 'İlçemizde cadde ve sokak isimleri verilirken özellikle şehit sıfatının kullanılması, toplumsal psikolojiyi etkileyeceğinden şerh koyuyorum' ifadesiyle şerh koymasına tepki göstererek CHP'den istifa ettiğini açıkladı.

 

KIRMIZI ÇİZGİLERİ

 

İYİ Parti Kepez İlçe Başkanı Osman Bulut ile açıklama yapan meclis üyeleri Cengiz Avcı, Mehmet Ali Çetin, Ahmet Şahin ve Barış Bulut CHP'den istifa ettiklerini belirtti. Meclis üyeleri adına konuşan Osman Bulut, şehitlerin vazgeçemeyecekleri kırmızı çizgileri olduğunu söyledi. Bulut, “Şehitlerimize yapılacak en ufak bir saygısızlık tarafımızca kabul edilemeyeceği gibi en sert şekilde karşılık bulacaktır. Bu düsturdan yola çıkarak eylül ayı Kepez Belediyesi Meclis Gündeminde yer alan 'İsim Tespit Komisyonu'nun Çankaya Mahallesi 6455 Sokağa 'Şehit Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez' isminin verilmesiyle ilgili alınan kararda yerel ve genel seçimlerde Millet İttifakı çatı altında buluştuğumuz CHP'nin meclis üyesi Mustafa İlhan'ın vermiş olduğu şerh imzasını kabul etmemiz mümkün değildir" dedi.

 

AYNI SIRALARI PAYLAŞAMAYIZ

 

Şehidin ismine gösterilecek saygısızlığın karşılık bulacağını dile getiren Bulut, “Millet İttifakı çatısı altında birlikte yürüdüğümüz Kepez'de bundan sonra aynı sıraları paylaşmamız mümkün değildir. Kepez Belediyesi meclis üyelerimiz Cengiz Avcı, Mehmet Ali Çetin, Ahmet Şahin ve Barış Bulut bugün itibariyle CHP'den istifa ederek İYİ Parti çatısı altında Kepez'imize ve Antalya'mıza hizmet etmeye devam edecektir" diye konuştu. (DHA)

 

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: