Antalya
30.09.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
İYİ Parti'de bayrak değişimi
İYİ Parti'de bayrak değişimi

İYİ Parti il başkanlığı görevinden alınan Ahmet Aydın'ın yerine atanan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Temizer, İl başkanlığı görevini devralarak makam koltuğuna oturdu.

 Ahmet Aydın'ın katılmadığı toplantıda Milletvekilleri Hasan Subaşı, Feridun Bahşi, Tuba Vural Çokal, il ilçe yöneticileri ve çok sayıda partili yer aldı. İYİ Parti'nin çiçeği burnunda il başkanı Yavuz Temizer, pazartesi gününden itibaren planlama yapıp Şubat ayındaki kongreler için üye kayıtlarına başlayacaklarını söyledi. Yeni görevi için, "Bu bir bayrak yarışı, zamanı gelen barağı teslim eder" ifadelerini kullanan Temizer, "Hiçbir makam, hiçbir mevki değişikliği bizi inançlarımızdan geri çeviremez" dedi.

BERABER YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Antalya Milletvekilleri Tuba Vural Çokal, Feridun Bahşi, Hasan Subaşı, kısa birer konuşma yaparak yeni başkan Yavuz Temizer'e başarı dileklerinde bulundular.  "Burada bugün bir bayrak değişimi için bir araya gelmiş bulunuyoruz" diyen Tuba Vural Çokal, "Biz büyümekte olan bir aileyiz. Antalya'yı İYİ Parti'nin kalesi yapmıştık. Hep beraber yürümeye devam edeceğiz. Ahmet Aydın başkanımız şimdiye kadar önemli hizmetlerde bulundu. Kendisine teşekkür ediyor; Yavuz Temizer başkanımıza yeni görevinde başarılar diliyorum. Hep beraber yanında olacağımıza sizlerin ve kendim adına söz veriyorum" diye konuştu.

ÜYE KAYITLARINI BAŞLATIYORUZ

Milletvekillerinin konuşmalarının ardından söz alan İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Temizer, "Türkiye çapında Genel Merkezimiz üyelik kampanyası başlatmıştı. Şubat'ta kongrelerimiz olacak. Ankara, İstanbul, İzmir'le birlikte dördüncü il olarak biz de pazartesi günü planlamamızı yapıp kampanyamızı ve üye kayıtlarımızı başlatacağız. Her eve gideceğiz, her eli sıkacağız, her gönüle selam vereceğiz. Bunu başardığımız ölçüde de neticeye gideceğiz" dedi.  "Antalya bizim için 81 ilden bir tanesi değil. İYİ Parti'nin en güçlü olduğu, daha da güçleneceği illerden bir tanesi. 24 Haziran seçimlerinde 3 milletvekili çıkaran, 31 Mart seçimlerinde İttifak bünyesinde Büyükşehir ve ilçe belediyelerini alarak İYİ Parti'nin buradaki gücünü ortaya koyan bir ilimiz. İnşallah daha iyi şeyler yapacağız, hedeflerimiz var. Ben bugüne kadar hizmetleri geçen başta il başkanlarımız Nizamettin ve Ahmet Başkanlarım olmak üzere, yönetimlerine, ilçe başkan ve yönetimlerimize Sayın Genel Başkanımız adına canı gönülden teşekkür ediyorum" diyen Temizer şunları söyledi: "Bu bir bayrak yarışı, zamanı gelen barağı teslim eder. Birçok partide bu durumu anlamakta zorlanan arkadaşlar var. İYİ Parti'de biz yola çıkarken çok net şekilde bir şey ifade ettik; hiçbir makam, hiçbir mevki değişikliği bizi inançlarımızdan geri çeviremez, dedik. Bu sayın Genel Başkanımızın düsturu idi, biz de onun yol arkadaşları olarak bunu şiar edindik. Biz İYİ Parti'yi Türkiye'ye örnek olması için kurmuştuk, bunu da aşama aşama başarıyoruz. Çok laf değil, çok iş yapacağız. Benim için başarının ölçüsü birinci olmaktır. Antalya'da biz ne zaman İYİ Parti'yi birinci parti yapıp bütün partilerin önüne geçirdik, o zaman başarılıyız demektir."  Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: