Antalya
24.09.2019
A

 

Lig şampiyonu Galatasaray’ı federasyon, UEFA kriterleri dolayısıyla bu yıl harcama limiti olarak 64 milyon lira ile sınırlandırıyor. Antalyaspor’a da 24 milyon lira harcama yetkisi veriyor. Harcama sıralamasında Galatasaray birinci, biz ise sonuncuyuz. Yani GS bu sezon takımımızın 3 katı harcama yapacak ve aynı lig de oynayacağız, diğer rakipler de birincinin harcama limitlerine göre sıralanmışlar.

Vaziyet bu iken Avrupa bileti alacaksın. Ölme eşeğim ölme. Bu yüzden acilen sponsorluk anlaşması yapılmalı. Kulübe para getirecek projeler üretilmeli. Bunları yapmıyorsan otomatikman alt yapıdan oyuncu beklemeye mahkum olursun. Nitekim Başkan da bu mantıkla hareket ediyor ve alt yapıdan genç oyuncular üreterek diğer kulüplere satıp para kazanmayı bekliyor.

Falcao geldi GS'nin kombine satışları bitti,tükendi. Adamlar neredeyse gelecek sezonun kombinelerini satışa çıkaracaklar, forma satışları patladı gitti. Biz niye bunları yapmıyoruz, bunlar yapılmayacak işler değil. Elimizde Eto'o örneği var. Büyük başkan olmak için büyük düşünmek ve uygulamak lazım diyor, Kasımpaşa maçının kritiğine geçiyorum.

İlk yarıda iki takım da birbirinin oyun tarzına paralel oynadı. Yani güreşteki deyimle birbirlerine el ense çekti. İkinci yarıda sen bir şey yapamazsan sana yaparlar, yani atamayana atarlar. Nitekim 3-0 yenildik.

Napolyon Waterlo, savaşını kaybeden kumandana sorar, neden savaşı kaybettik? Kumandan cevap olarak “40 tane nedeni var” der. Napolyon'da kumandana say der. Kumandan “birincisi yeterli barutumuz yoktu” der demez, Napolyon kes der. Şimdi bizim bu maçı kaybetmemizi de saysam 40 tane neden bulurum, başkanından tut, teknik direktörü, futbolcuların form durumları ve özellikleri, hakem faktörü, deplasman, hatta taraftarın az oluşuna kadar.

Ama ben burada iki önemli neden sayacağım.

Birincisi, transferler hem çok geç yapıldı, hem de gidenlerin yeri kalite olarak doldurulmadı.

İkincisi takım olağanüstü güçsüz. Yani fizik olarak hazır değil. Bu konuda da iki önemli örnek vereyim; Aatıf adeta güçsüzlüğün sembolü, İkincisi Serdar Özkan sanki altı tane bacağı var sezon başından beri her pozisyona girişinde bacakları birbirine dolanıyor, sonuç yerde.

Son olarak 70’de oyuna giren Hakan Özmert'e sesleneceğim. Seni  ilk onbirde başlatmıyor diye yerel basın olarak ben ve diğer medya arkadaşlarım iki haftadır Bülent Korkmaz'ı eleştiri yağmuruna tuttuk, ama sen bu oyununla neredeyse Korkmaz'ı haklı çıkarıyorsun. 

Sonuç iyi değiliz, üstelik galibiyete 2,7 milyonun verildiği süper ligde kaybedilen paralarda cabası.

Hoşça kalın.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok