Antalya
21.09.2019
A
GÜNCEL , EKONOMİ
Erdoğan'dan Böcek'e davet
Erdoğan'dan Böcek'e davet

AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'le yeniden görüşmek istediğini söyledi.

Selvi, "Erdoğan, parti içi tartışmalar için ne dedi?" başlıklı dünkü yazısında, Cumhurbaşkanı'nın 31 Mart yerel seçimleri ve tekrarlanan İstanbul seçimlerindeki kutuplaştırıcı siyasetten kucaklayıcı siyasete geçmeyi düşündüğünü vurgulayarak, "Erdoğan, görüşmek için randevu talep eden CHP’li belediye başkanlarıyla da görüşeceğini söylüyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e randevu vereceğini söylüyor" dedi.

YENİ ROTA 'KUCAKLAYICI POLİTİKALAR'

Erdoğan'ın partisinin MKYK toplantısında AK Parti siyasetinin yeni rotasını, “kucaklayıcı politikalar” olarak tayin ettiğini; buna yönelik olarak, "Bunun iki yüzü var. Biri, evin içini düzenlemek, ikincisi ise tabanı genişletmek, belki Cumhur İttifakına yeni paydaşlar kazandırmak" ifadelerine yer verdiğini belirten Abdülkadir Selvi, şunları söyledi: "Seçim sürecinde CHP’li belediyeler kazandığı takdirde nasıl hizmet edeceklerini sorgulayan bir Erdoğan vardı. Hatta bu tarzı CHP’li başkanları seçmeyin diye tehdit mi ediyor şeklindeki değerlendirmelere konu olmuştu. Seçimden sonra ise aralarında CHP’lilerin de bulunduğu 29 büyükşehir belediye başkanını Külliye’de topladı. Başkanların karşısına Bakanlar Kurulu üyelerini dizdi. Bakanlara, başkanların ne sorunu varsa çözmeleri konusunda talimat verdi. Erdoğan’ın kucaklayıcı bu tavrı kamuoyunda takdir gördü. Erdoğan, MKYK toplantısında bu konuda değerlendirmeler yapıyor. 'Belediye başkanlarıyla toplantı çok önemli sonuçlar doğurdu, doğurmaya da devam edecek. Çünkü benim başkanlığımda bu toplantıları sürdüreceğiz. Kamuoyuna tüm belediye başkanlarına eşit mesafede olduğumuzu gösterdik. Hizmet yapacak olanların bir mazereti yok' diyor. Ardından da ekliyor, 'Bu politikamız güçlenerek devam edecek'."  Mustafa KOÇ

 

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: