Antalya
20.09.2019
A
SPOR
Bu oyuna devam
Bu oyuna devam

Geçtiğimiz sezona oranla daha iyi oynadıklarını söyleyen Bülent Korkmaz, “4 maçta sadece 2 pozisyon verdik. Böyle oynamaya devam edersek iyi sonuçlar gelecektir” dedi. Korkmaz, VAR hakemlerinin kendi aleyhlerine hata yaptığına işaret etti

Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, haftalık basın toplantısında Kayserispor maçını değerlendirip, Kasımpaşa maçı ile ilgili beklentilerini anlattı. 2-2 sona eren Kayserispor karşılaşmasında iyi bir oyun ortaya koyduklarını belirten Korkmaz, “Geçen sene ile bu seneyi kıyasladığımızda, daha iyi oynadığımızı, akan oyunda daha etkili olduğumuzu söyleyebilirim. Oyundan memnunum ancak bunun da skora etki etmesi lazım. Böyle oynadığımız sürece sonuca da etki edeceğine inanıyorum” dedi.

 

VAR HAKEMİ HATA YAPMAZ

Kayserispor maçındaki hakem hatalarına da değinen Korkmaz, “VAR sistemini ile ilgili geçen sene en mağdur olan takımlardan biriydik. 4-5 maçta kararlar aleyhimize çıktı. Kayserispor maçında da öyle oldu. Hakemler de teknik direktörler ve futbolcular gibi hata yapabilir ama VAR sistemindeki hakem hata yapamaz. Şeffaf olmadıkları sürece, orta hakemle VAR hakeminin konuşmaları açıklanmadığı sürece bukararlar hep konuşulacak. Maalesef VAR’daki hakemler de hata yapmaya başladı. Bizim takıma MHK tarafından verilen eğitimde konuşulan pozisyonun aynısını yaşadık. Eğitimde penaltı olmadığı söylendi ama bizim maçta aleyhimize penaltı çalındı. Nazım’ın pozisyonuna ise penaltı verilmedi” ifadelerini kullandı.

 

ELEŞTİRİ HAKKIMIZ YOK MU?

Hakemlerle ilgili konuşunca ceza aldıklarını hatırlatan Korkmaz, “Bizim hakkımızda herkes eleştiri yapabiliyorsa, ki bu gayet normal ve saygı duyuyorum, biz kimseyi incitmeden ve doğruyu söylerken neden ceza alıyoruz? Bizim de eleştiri yapma hakkımız yok mu? Bazı doğruları söylemek lazım ama ceza yeriz diye korkuyoruz. Geçen hafta sarı kartı gördük, bu hafta kırmızı görmeyelim. Ama demokrasi herkese lazım. Bir kural varsa, başta ben olmak üzere herkes cezasını çekmeli. Herkese farklı davranırsanız olmaz. Kuralları herkese eşit uygulamak zorundasınız. Türkiye’de bunu bu güne kadar görmedim ama görmek isterim” diye konuştu.

 

İYİ OYUN İSTİKRARI ŞART

Yarın deplasmanda karşılaşacakları Kasımpaşa maçına da değinen Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, “Kasımpaşa maçında aynı oyunu oynamaya devam etmek zorundayız.Oyunumuzun istikrarı olduğu sürece sonuç alacağız. İyi bir takımız. Yaşadığımız şanssızlıklar oluyor. Bu hafta Dala ve Doğukan’dan yararlanamayacağız. Amilton takımla birlikte çalışıyor ama son durumuna yarın (bugün) karar vereceğiz” şeklinde konuştu.

 

4 MAÇTA 2 POZİSYON VERDİK

Takımın öne geçip skoru koruyamaması ile ilgili sorulan soruya da yanıt veren Korkmaz, “4 maç oynadık, akan oyunda 2 gol pozisyonu verdik, 2 gol yedik. Baskı yemiyoruz, pozisyon vermiyoruz, pozisyon hatası da yapmıyoruz. Bireysel hatalarla gol yiyoruz. Bu da gayet normal. 4 maçta 2 gol pozisyonu vermek önemli. Bu beni sevindiriyor. Oyunumuzu böyle devam ettirdiğimiz sürece sorun yok” dedi.

 

HAKAN ÖZMERT’İN DURUMU

Son olarak, Hakan Özmert’in oynatılmaması ile ilgili yöneltilen soruyu da yanıtlayan Korkmaz sözlerini şöyle noktaladı: “Hakan’ı çok seviyorum. Çok değer verdiğim bir arkadaşım, kardeşim. Bir futbolcu oynatılmadığında dedikodu çok oluyor. Biz bunlarla uğraşmak yerine sahaya odaklanıyoruz. Geçen sene takımımıza çok katkı verdi. Oyun formatımız değişti. İlk 2 maçta oynattık, sonraki iki maçta sonradan oyuna girdi. Her takımda yaşanabilecek şeyler. Bazıları oynayacak, bazıları oynayamayacak. Ama herkes sahaya odaklanacak. Hakan iyi çalışıyor, kendisinden memnunum. Söylentilere çok kulak asmayın.”

Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: