Antalya
17.09.2019
A

 

Konya maçında yapılan teknik hatalar yinelendi.2-1 galibiz oyuncu değişiklikleri ancak 2-2 den sonra yapıldı. O da bir yarar sağlamadı. Halbuki çıkan oyuncular tam isabetli. Madem çıkaracağın oyuncuları kafanda belirlemişsin, neden daha önceki dakikalarda yani galipken bu değişiklikleri yapmıyorsun? Sn. Korkmaz Konyaspor maçında da aynı şekilde 0-1 galipken çıkan oyuncular kafanda belliydi ancak 2-1 mağlup duruma düşünce değişiklikleri yaptın ve durum 2-2 oldu. Dediğim gibi aynı hata aynı skor. Aatıf ilk onbir oyuncusu değil. Bunu teknik heyetin anlayamamasına şaşıyorum. Sol bek Celustka devamlı aksıyor. Yenilen golde gereksiz yerde faul yaparak takımı beraberliğe getiren etken oldu. Serdar Özkan penaltıyı attıktan hemen sonra çıkması gerek, yok hala oyunda tutuldu. Halbuki son yarım saatte 2-1 galipsin 3 tane zinde olan futbolcu ile değişiklik yap, maçı öyle bitir. Yok illa beraberlik sağlanacak ondan sonra değişiklikler peş peşe gelecek. Öyle olunca da sinirlenip rakip takımın yardımcı antrenöründen sinirini çıkarmaya çalışıyorsun.

Sn.Korkmaz Teknik adamların davranışları rakip takım futbolcularına veya teknik heyetine karşı kesinlikle agresif olmamalı. Halbuki maça, geçen yazımda özelliklerini tek tek yazdığım ve ısrarla oynatmadığın Hakan Özmert'le başlanmalıydın. Bu oyuncu ancak maçın bitimine 2 dakika kala oyuna dahil oldu. Uzatmalara eklenen 6 dakika ile beraber toplam 8 dakika oyunda kaldı. Yani Hakan son 8 dakika top oynadı. Bütün oyuncularımız getirdikleri topu takıma gol pozisyonu hazırlasın diye ona verdi ama Özmert topu yanındakine yan pas olarak kullandı. Kısacası elini taşın altına koymadı veya koymak istemedi. Aslında deneyimli bir futbolcunun, hocasına ben bu takımın ilk onbirinde değişmez adamım mesajın vermek için 8 dakika yeterli olması lazım. Ama o göstermemeyi tercih etti.

 Sonuç 2-2 berabere. 4 haftada 5 puan topladık. Yani 7 puan kayıp. Bu iyi bir gösterge değil. Sn.Korkmaz'a kenardan rakip takıma karışmamasını ve enerjisini takımıza geçirecek hareketler ve sözlü uyarılar yapmasını öneriyorum. Haftaya deplasmanda son andaki transferleri ile dikkat çeken Kasımpaşa ile oynayacağız. Umarım eleştirilerim dikkate alınır. Hoşça kalın, iyi haftalar…

Paylaş
ETİKETLER:
Yok