Antalya
12.09.2019
A
GENEL , EKONOMİ , GÜNCEL
Tarımda dev işbirliği
Tarımda dev işbirliği

Tarım sektörünün paydaşları, ekim ayından itibaren her ay bir açık oturum düzenleyerek sektörün sorunlarını tespit etme, çözüm yolları üretme ve sonuçları rapor haline getirme kararı aldı

Tarıma yön veren sektör temsilcileri, sektörün sorunları ve çözüm yollarını tartışıp rapor haline getirmek için işbirliği yaptı. Tarım Sanayici ve İşinsanları Derneği (TARSİD) ve Antalya Körfez Gazetesi işbirliğinde bir araya gelen Tarım İl Müdürlüğü, Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve Tarım Danışmanları Derneği yetkilileri, her ay toplanarak sektörün sorunlarını tartışma, çözüm yollarını bulma ve rapor haline getirerek yetkililere iletme konusunda fikir birliğine vardı.

İLK TOPLANTI EKİM’DE

TARSİD’de yapılan toplantıya, TARSİD Başkanı Argun Şahin, Körfez Gazetesi İmtiyaz Sahibi Rasim Gündüz ve tarım yazarı Hasan Yavaşlar, Tarım İl Müdürü Mustafa Özen, Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Davut Karayel ve Tarım Danışmanları Derneği Başkanı İbrahim Yılmaz katıldı. Toplantı sonunda, Ekim ayından itibaren her ay düzenlenecek ve sektörün diğer paydaşlarının da katılacağı bir açık oturumda, sektörün önemli sorunlarını masaya yatırma kararı alındı. Ekim ayında yapılacak ilk toplantıya Tarım İl Müdürlüğü ev sahipliği yapacak.

Hasan YAVAŞLAR

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: