Antalya
11.09.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
CHP 96 YAŞINDA
CHP 96 YAŞINDA

 CHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 96. kuruluş yıldönümü etkinlikleri partinin farklı kademelerinde görev yapmış yöneticilerine plaket sunumu ve Kıraç konseriyle son buldu.

Konyaaltı Aıçhava Tiyatrosu'nda düzenlenen programa CHP Antalya milletvekilleri Çetin Osman Budak, Rafet Zeybek, Aydın Özer, Cavit Arı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, İl Başkanı Ahmet Kumbul, ilçe belediye başkanları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

 

 

EMANETİ YAŞATACAĞIZ

İl Başkanı Ahmet Kumbul yaptığı konuşmada, "Tarihi boyunca Cumhuriyetimizi, bağımsız, çağdaş, onurlu, saygın bir devlet haline getiren bütün kritik kararlarda Cumhuriyet Halk Partisi’nin imzası vardır. Bizler, Cumhuriyet Halk Partililer omuzlarımızdaki tarihi sorumluluğun farkındayız. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün 'Benim iki büyük eserim var; biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi' dediği ve bizlere emanet ettiği eserlerini ilelebet yaşatacağız" dedi. "Başta Kurucu Genel Başkanımız, değişmez önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş'un, kuruluşun, devrimlerin Partisi Cumhuriyet Halk Partisi’ne emeği geçen, üyesinden genel başkanına herkesin önünde saygı ile eğiliyorum" diyen Kumbul, "Ömrümün en önemli ve onurlu görevi olan, ömür boyu Şeref madalyası olarak taşıyacağım İl Başkanlığı görevim dönemimde, partimizin 96. Yıl dönümünde düzenlediğimiz bu etkinlikte birlikte olmaktan, büyük bir mutluluk duyduğumu ifade ediyor, her türlü baskı ve yıldırma politikasına karşı direnen ve atamızın emanetine sahip çıkan partililerimi saygı ve minnetle selamlıyorum" diye konuştu.

 

TAVİZ VERMEYECEĞİZ

12 yıl önce yaptığı sosyal medya paylaşımları nedeniyle 9 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen cezanın muhalif il ve ilçe başkanları, milletvekilleri, hak hukuk adalet arayışı içinde olan toplumsal muhalefet, cumhuriyetçiler ve özgürlüklerden demokrasiden yana olanlara yönelik korkutma ve sindirme hamlesi olduğunu belirten Kumbul, "Bizler laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devletinin temel ilkeleri için mücadele etmeye devam edeceğiz. Hak ve özgürlüklerden yana olacağız. İnsan haklarını, demokrasiyi, katılımcılığı, çoğulculuğu; bizi biz yapan, bizi yurttaşlık bilinciyle buluşturan Cumhuriyetin temel kazanımlarını sonuna kadar savunacağız. Bizi susturmaya, sindirmeye çalışanlara asla taviz vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

PLAKET VERİLENLER


Kumbul'un konuşmasının ardından CHP ile yaşıt parti emektarları Celal Abbas Ciğerli, Abdulbaki Kotan ve başlangıçtan bu yana partide görev yapmış il başkanlarına plaketleri sunuldu. Hayatta olmayan CHP il eski başkanları Ethem Ağva, Ömer Hakkı Göksoy, Aşır Aksu, Hasan Ali Gülcan, Türkan Gencer, Turgut Demet, Tevfik Şahin, Hamit Günal, Ali Ayan, Özer Açıkalın ve Mustafa Çetin Kaya'nın plaketleri partili yöneticiler ve dostlarına sunuldu.  Gürkut Acar, Selahattin Tonguç, Tuncay Ercenk, Faruk İlter, Ümit Uysal, Ertuğrul Ünal, Ömer Melli, Özer Ülken, Devrim Kök, Cavit Arı, Semih Esen, Mustafa Erdem, plaket sunulan diğer il başkanları oldu.  Plaket töreninin ardından 96'ncı yıl anısına pasta kesildi.

FİNALDE KIRAÇ VARDI

96. yıl etkinlikleri ünlü şarkıcı Kıraç'ın konseriyle son buldu. Programına başlamadan önce Kıraç'a, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından üzerinde Atatürk'ün, 'Hiç şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzel yeridir' yazılı portre hediye edildi.  Mustafa KOÇ

.

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: