Antalya
10.09.2019
A
GÜNDEM , GÜNCEL
KONGED 5 yaşında
KONGED 5 yaşında

Bundan 5 yıl önce ‘Ben de varım’ sloganı ile kurulan Konyaaltı Gençlik Derneği’nin (KONGED)  5. kuruluş yıldönümünde yılın en’lerine ödülleri verildi

Geçtiğimiz cuma akşamı AKM Perge salonunda 5. kuruluş yıldönümünü kutlayan Konyaaltı Gençlik Derneği (KONGED) şehre ve sanata dokunmaya devam ediyor. Merhum halk ozanı Neşet Ertaş’ı anma adına düzenlenen ve Esra Sönmezer'in sunuculuğunu yaptığı kutlama gecesine, çok sayıda KONGED üyesi yanı sıra siyaset iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarından da katılım oldu. Gecenin açılış konuşmasını Dernek Başkanı Alihan Kansu yaptı. Kansu, 5 yıl önce KONGED’in kendisinin de aralarında bulunmaktan gurur duyduğu bir gurup arkadaş tarafından kurulduğunda bu günlerin hayaliyle canla başla çalıştıklarını söyledi.

Rekor kırdık

Kurulduğu günden bu yana 400’den fazla etkinliği hayata geçirdiklerini dile getiren Başkan Kansu, “Tabiri caizse bu anlamda bir rekor kırdık. Bizler hep birlikte gönül gönüle, hangi dünya görüşünden olursak olalım KONGED çatısı altında şehrimiz, ülkemiz ve yarınlar için eskisinden daha çok çalışacağız. Benim yol arkadaşlarım adına sizlerden ricam KONGED hayallerimizi desteklemenizi bu dönemde de arttırarak devam ettirmenizdir” dedi.   

KONGED Antalya’yı aştı

Gelecek günlerde yine sosyal ve toplumsal projeleri bir bir hayata geçirerek şehre ve insana dokunmaya devam edeceklerini belirten Kansu, “Antalya özelinde birçok fark yaratacak etkinliği hayata geçireceğiz, ihtiyaç sahiplerine ulaşacağız, kadın hentbol takımımızla kız çocuklarımızın geleceğine yön vereceğiz.  KONGED sosyal sorumluluk projesi kapsamında Şırnak ve Kıbrıs hamleleriyle Antalya’yı aştı. Artık Türkiye çapında proje üreten bir dernek oldu” dedi.

Ali Şahin geceye damgasını vurdu

Gecede derneğin ilk başkanı Ahmet Alper Alveroğlu da kısa söz aldı. Kurulduğu günlerde bir çok zorluklar içerisinde büyümeye devam ederek bu günlere geldiklerini belirten  Alveroğlu, “Görüyorum ki bayrağı teslim ettiğim arkadaşım Alihan Kansu ve ekibi bu bayrağı daha yukarılara taşıyacaklar. Bu anlamda başarılarının devamını diliyor her zaman yanlarında olduğumu bilmelerini istiyorum” diye konuştu. Konuşmaların ardından Merhum halk ozanı Neşet Ertaş ile ilgili bir barkovizyon gösterimi yapıldı. Ardından 7 dalda ödüle layık görülenler sahneye davet edildi.  Kırıkkale’den gelen Neşet Ertaş’ın akrabası Ali Şahin söylediği bozlak türküleri ile geceye damga vurdu.

MEHMET DOĞAN

KUTU

KONGED ÖDÜLLERİ

Sanat dalında başarı ödülü: Nusret DEMİR (Heykeltıraş)

Yılın Sporcusu : İpek TOMRUK

Yılın Öğretmeni : Emre DAYIOĞLU

KONGED Vefa Ödülü: Neşet Ertaş ailesi

Sosyal Duyarlılık Dalında Başarı Ödülü : Haluk LEVENT

Yılın Markası : FAİRY

Gecenin Sponsorları

P&G (Procter&Gamble) Aykanlar - Hakan Ünal

Tuna İklimlendirme - Muhammet Çevik

Alperler Vinç - Fehmi Alper

Social Point - Burak Doğu

Msi Biomedikal Dış. Tic.Ltd.Şti - Muhammed Bayraktutan

Adatek Mimarlık - Taner Hocazade

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: