Antalya
07.09.2019
A
GENEL , POLİTİKA
Değirmenönü'nde AVM yalanı
Değirmenönü'nde AVM yalanı

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, Ak Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Alpaslan Belin'in, CHP'li meclis üyeleri kararıyla Değirmenönü'nde dev bir AVM yapımının önünün açıldığı iddialarının yalan yanlış bilgilere dayalı olduğunu belirterek, "Birileri çık konuş demiş; bu arkadaş da çıkıp, konuşmuş. Konuşmuş konuşmasına da bir de doğruları söyleyebileymiş" ifadelerini kullandı.

BİR NOT DAHİ BULUNMAMAKTA
Belin'in, "AVM yapımının önü açıldı" iddiası konusunda, "Plan tadilatında AVM yapımına ilişkin herhangi bir plan notu dahi bulunmamaktadır" diyen Hasan Şahin,  "AKP grup sözcüsü konuyla ilgili olarak meclis toplantısında sadece AVM yapılacağına ilişkin söylentiler olduğunu dile getirmiştir. Koskoca bir parti dedikodularla siyaset yapacaksa vay ülkenin haline" sözlerine yer verdi.
 

HİÇ BİRİ DOĞRU DEĞİL

Belin'in, "​Toplam ticaret alanı 20 bin 674 metrekareye çıkarılmış, emsal artışı yapılmış, sınırsız bodrum katı izni varmış" iddialarının da gerçeği yansıtmadığını vurgulayan Şahin, "Mevcut toplam inşaat alanı 13 bin 338 metrekare, öneri planda da değiştirilmeden korunan yapılaşma koşullarındandır. Mülkiyet sahibi 12 kat talep etmesine rağmen yapılaşma koşulu, çevre yapıların kat adeti dağılımına uygun şekilde en çok 8 kat olarak, AKP’li üyenin de olduğu Planlama ve İmar Komisyonu’ndan oybirliği ile geçmiştir. AKP'li üyelerin komisyon kararında olduğu gibi meclis kararında da ne şerhleri vardır ne de istekleri. Sınırsız bodrum katı diye bir şey planlı alanlar tip imar yönetmeliğine göre mümkün değildir" dedi.

 

KENDİ BELEDİYELERİYLE KARIŞTIRMASIN

"Bu listeyi daha da uzatıp, bilgisizliğinden, saflığından ya da kendi partilisi meclis üyelerinin yanlış yönlendirmeleri sonucu yaptığı veya yapmak zorunda bırakıldığı açıklamadan dolayı daha fazla utandırmak istemiyorum" diyen Şahin, "Kendisini; Muratpaşa Belediyemizi, AKP’li belediyelerle karıştırmaması, partilisi meclis üyelerini de Sayın Başkanı doğru bilgilendirmeleri konusunda uyarıyorum" diye konuştu.

 

KUTU KUTU


BELİN NE DEMİŞTİ?

Alpaslan Belin, CHP'li Muratpaşa Belediyesi'nin Burhanettin Onat Caddesi Değirmenönü'nde sessiz sedasız dev bir AVM yapımının önünü açtığı; Çaybaşı Mahallesi'nde 7 bin 45 metre kare genişliğindeki arsada toplam ticari alanı 20 bin 674 metrekareye çıkardığı; ilk planlamada 4 katlı olan yapıda imar planı değişikliği ile emsal artışı sağladığı; iki kuleli ticari alanla ilgili imar değişikliğinin Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısına geleceği iddialarını ortaya atmış; "Plan değişikliği kararı buradan da geçerse iki kuleli ticari alan şehrin kalbine saplanan hançer gibi yükselecek" demişti.  Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: