Antalya
07.09.2019
A
GENEL , GÜNCEL
ALKAN YENİDEN ADAY
ALKAN YENİDEN ADAY

Emniyet’in düzenlediği operasyonla tutuklanan Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası eski Başkanı Mehmet Ali Alkan, 6 Ekim’de yapılacak başkanlık seçimine aday oldu. Alkan’ın adaylığını eşi Ayşe Alkan açıkladı

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası’na 1 Temmuzda yapılan operasyonla gözaltına alınan ve mahkeme tarafından tutuklanan başkan Mehmet Ali Alkan, 6 Ekim’de yapılacak Olağanüstü  Genel  Kurul’da yeniden başkanlığa aday oldu. Başkan Mehmet Ali Alkan’ın adaylığını odanın bahçesinde eşi Ayşe Alkan açıkladı. Adaylık açıklamasında Başkan Mehmet Ali Alkan’ın çocukları Yavuz ve Hatice Alkan da bulundu.

YALAN VE İFTİRALAR

Ayşe Alkan, tutuklu olarak cezaevinde bulunan eşi Mehmet Ali Alkan’ın adaylık açıklamasını okuduğu esnada gözyaşlarını tutamadı. Ayşe Alkan, “Kendisini yıpratmak, kamuoyu karşısında küçük düşürmek, önünü kesmek seçimle geldiği makamdan farklı yollarla başkanlığı düşürülmek istenen adamın eşi olarak karşınızdayım. Bizi sindirmeye, korkutmaya çalıştılar, tehdit ettiler. Birlik olmamızı istemediler. Çünkü birlik olduğumuzda bir çıkar grubunun menfaatlerine değil oda esnafının menfaatlerine öncelik verdiğimizi, vereceğimizi biliyorlar. Bu yüzdende yalanlara, iftiralara başvurdular. O kadar çok paniklediler ki, daha ilk mahkemeye dahi çıkmadan, yangından mal kaçırır gibi erken seçim kararı aldırdılar ve özellikle aldırdıkları seçim kararına, duruşmamızdan önceki bir tarihin seçim tarihi olmasını istediklerini not ettiler. Kendilerince o, içerdeyken başkanlığı almaya çalışacaklardı. Korkunun ve çıkarların bu insanlara neler yaptırdığına hepimiz şahit olduk” dedi.

ADALETE GÜVENİYORUZ

Tehditlerden ve kirli oyunlarından korkmadıklarını ifade eden Alkan, Türk adaletine sonuna kadar güvendiklerini belirtti. Ayşe Alkan, “Oda Başkanımız Mehmet Ali’nin 17 yıllık başkanlık sürecinde yaptıkları ortada. Birçok projeyi hayata geçirdi. O her zaman esnaf kardeşlerinin sorunlarına derman olmak için çırpındı. Sizlerin sorunları öncelikleri oldu. Üyelerin üzüntüleriyle dertlendi, sevinçleriyle mutlu oldu. Onun için sadece bir iş değil başkanlık. 17 yıllık bu güven ve tecrübesiyle birçok esnaf kardeşimizin hayatına dokundu ve dokunmaya da devam etmek istiyor” diye konuştu.

KOCAMAN BİR AİLEYİZ

Şoförler odası olarak kocaman bir aile olduklarına dikkat çeken Ayşe Alkan, “Bilmiyorlar ki, aileler birbirlerine iyi ve kötü günde destek olur. Omuz verirler. Bizim dallarımızı kırdıklarını düşünen bazı insanlara inat, üyelerimiz her gün destek olmak için evimize gelip, bizlere güç kattılar. Bazıları bizleri bölmeye çalıştıkça, bizler daha da güçlenip birlik oluyoruz” şeklinde konuştu. (Haber merkezi) 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: