Antalya
07.09.2019
A
GÜNDEM , GÜNCEL , POLİTİKA
Arı Endonezya’ya gitti
Arı Endonezya’ya gitti

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, TBMM görevlendirmesi kapsamında 4-5 Eylül’de gerçekleştirilen ‘Sürdürülebilir Kalkınma 3. Dünya Parlamenter Forumu Toplantısı’na katılmak üzere Endonezya’nın Bali Adası Denpasar şehrine gitti. 

Toplantıya Türkiye’den katılan heyette TBMM Katip Üyesi, Kütahya Milletvekili İshak Gazel ve TBMM Dış İlişkiler ve Protokol Başkanlığı Görevlisi Kevser Aybüke Hayali de yer aldı.

 

KATILIM YOĞUN OLDU

 

Endonezya Temsilciler Meclisinin ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Endonezya Meclis Başkanı Bambang SOESATYO, Endonezya Devlet Başkanı Sayın Joko WIDODO, Parlamentolar Arası Birlik (PAB) Başkanı Gabriela Cuevas-Barron, Portekiz Meclis Başkanı Ferro Rodrigues ve Gambiya Meclis Başkanı Mariam Jack Denton başta olmak üzere çok sayıda Parlamentolar Arası Birlik (PAB) üyesi parlamentoların başkanları ve üyeleri ile çeşitli hükümet temsilcileri, ulusal/uluslararası sivil toplum kuruluşları ve araştırmacılar katıldı.

 

ORTAK PLAN VE GÜNDEM

Yapılan bu toplantıların önemini vurgulayan Cavit Arı, “Sürdürülebilir kalkınma amaçları, yoksulluk, iklim değişikliği ve çatışmalar gibi, dünyamızın karşı karşıya olduğu ağır zorlukların bazılarını çözümlememiz için bize ortak bir plan ve gündem sağlıyor” dedi. (Haber merkezi)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: