Antalya
06.09.2019
A
GÜNDEM
Öğrencilere kırtasiye desteği
Öğrencilere kırtasiye desteği

KEMER Belediyesi tarafından ilçedeki anaokullarından 8. sınıflara kadar 6 bin öğrencinin 1 yıl boyunca kullanacağı kırtasiye malzemeleri dağıtıldı.
 

 


Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun talimatıyla 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında ilçedeki 6 bin öğrencinin kullanması için hazırlanan kırtasiye malzemeleri okullara dağıtıldı. Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, her şeyin başının eğitim olduğunu belirterek, gençlere ve çocuklara yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğunu vurguladı. Başkan Topaloğlu, "Anaokullarından 8. sınıflara kadar 6 bin öğrencinin 1 yıl kullanacağı kırtasiye malzemelerini hazırladık ve okullara teslim ettik. Okullar açıldığı zaman tüm öğrencilere eşit şekilde dağıtılacak. Hiçbir okulun velilerden bir şey istemesine gerek yok. Ne ihtiyaçları varsa belediyemize yazacaklar ve biz o ihtiyaçları temin edeceğiz" dedi.
 

EĞİTİM VARSA GELECEK VAR
Daha önce 10 yıl boyunca Göynük'te eğitim alanında yaptıkları hizmetleri hatırlatan Topaloğlu, "İlçe sınırlarımız içerisinde lise eğitimi alan öğrencilerimizin servislerini belediye olarak biz üstleniyoruz. Servis ücretlerini biz ödeyeceğiz. Anaokulundan liseye kadar ücretsiz olacak. Üniversitede okuyan ve maddi durumu iyi olmayan öğrencilere de burs verme çalışmalarımız devam ediyor. Kemer'de 'benim maddi durumum olmadığı için okula veya dershaneye gidemiyorum' diyen hiçbir öğrenci olmayacak. Bu çocukların hepsini aileler bana emanet etsin. Onlar bizim evlatlarımız. Her şeye eğitimle başlayacağız. Kemer hem turizm hem de eğitim başkenti olacak. Eğitim varsa gelecek var" diye konuştu.  Topaloğlu, ayrıca Beldibi'nden Çıralı'ya kadar okulların tamirat, tadilat ve boya işlemlerinin yanı sıra temizlik ve çevre düzenlemelerinin de yapıldığını sözlerine ekledi.(DHA)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: