Antalya
Yayın Tarihi : 06.09.201911:40
Güncelleme Tarihi : 06.09.201911:42
A
GÜNDEM , GÜNCEL , POLİTİKA
Beni kimse yönlendiremez
Beni kimse yönlendiremez

İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Aydın, ‘İYİ Parti üniversiteden yönetiliyor’ eleştirilerine,  “Beni kimsenin yönlendirmesi söz konusu olamaz” şeklinde cevap verdi

İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Aydın, İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı'yla yaptığımız röportajda geçen, "Üniversitede görev yapan akademisyen çiftin yönlendirmesiyle ülkücü kesim dışındaki partilileri dışlayıcı tavır içine girdiği" iddialarının mesnetsiz olduğunu belirterek, "Böyle bir durum söz konusu olsa, her şeyden önce Subaşı'nın kendisi bulunduğu yerde olmazdı. Subaşı benim hem hemşerim hem de saygı duyduğum bir milletvekilidir. Fiziken İYİ Parti içinde bulunan, ruhen partili olmayan kişilerin söylentileri üzerinden böyle bir şeye inanması doğru değildir. 'Yörük sırtından kurban kesmek' denir ya, bizde de milliyetçiler üzerinden kurban kesiliyor" ifadelerine yer verdi.

 

BENİ KİMSE YÖNLENDİREMEZ

"Beni kimsenin yönlendirmesi söz konusu olamaz. Annem, babam, ninem, dedem itibarıyla bin yıllık Antalyalı'yım" diyen Ahmet Aydın, "İl yönetimine ya da bir başka bir organa şu kişiyi aldın, desinler. Bunu diyemiyorlar.  'Kimi dışlamışız?' dediğimizde, şunu ya da şu kişileri, diyen de olmuyor. İYİ Parti vatanıyla, milletiyle, Atatürk'le sorunu olmayan herkesin partisi olmak için yola çıktı, yoluna öyle devam edecek. Genel başkanımızın koyduğu bu hedef bizim de hedefimizdir" diye konuştu.

 

PARTİMİZDE AYRIM YOK

Ülkücü kanadın partiye hakim olma hedefi güderek, diğer kesimler üzerinde tahakküm kurduğu yönündeki söylentilerin de bu tür kişilerin eseri olduğunu belirten Aydın, "İYİ Parti MHP içinden bir grubun kurduğu bir parti. Ama kimsenin güdümünde olan bir parti değil. Antalya'nın en büyük ilçesi Muratpaşa'da İlçe Başkanımız (Mustafa Gönenç) Doğru yol Partisi - Demokrat Parti kökenli bir arkadaşımız.  Subaşı bizim milletvekilimiz. Aytun Çıray Genel İdare Kurulu üyemiz. Aylin Cesur, Doğru Yol Partisi kökenli. Hepsi, her biri partimiz adına önemli yerdeler. Bu arkadaşlarımızla, milliyetçi kökenli arkadaşlarımız arasında hiç bir ayrım yok" ifadelerine yer verdi.  

 

'İDDİA İSPAT GEREKTİRİR'

Aydın, Avukat Rıdvan Yıldız'ın 22 Ağustos'ta yapılan yönetim kurulu toplantısına yönetim kurulu üyelerinin bir kısmının çağrılmadığı; salt çoğunlukla yapılması gereken toplantının yeter sayıya ulaşılmadığı halde yapılarak, hukuka aykırı işlemde bulunulduğu yönündeki sosyal medya paylaşımları konusunda da şunları söyledi: " Rıdvan Bey sosyal medyadan il başkanı olarak şahsıma sürekli ve aleni şekilde hakaret etmeyi kendine iş edindi. Bu iddia da bunların bir parçası. İddia etmek ispat gerektirir. Yönetim Kurulu toplantılarımızla ilgili hazirun cetvellerimiz ortadadır. Rıdvan Yıldız, Doğru Yol kökenli. Nail Çelebioğlu da öyle. İkisi de 22 Temmuz'daki kararımıza kadar Divan Kurulumuzda idi. Ülkücü örgütlenme yapsaydık, onların bu görevde bulunması söz konusu olmazdı. "  

 

AVUKATIM İKEN DOSYAMI PAYLAŞTI

Rıdvan Yıldız'ın kendisinin avukatı olduğu halde, vekaletini verdiği özel dosyalarını başkalarıyla paylaşma yoluna gittiğini belirten Ahmet Aydın, "Parti binamızın kapısına güvenlik koymadık. Gelmek isteyeni kovmadık. Rıdvan Yıldız, yönetim kurulu toplantımıza gelemiyorsa, benim özel dosyamı başkalarıyla paylaştığı için gelemiyordur. Yıldız'ın, izah edeceği bir şey varsa, bana önce bunu izah etsin. Bu konuyu da zaten yargıya taşıdım ve takipçisiyim" dedi. 

 

SAĞDAN SAY DÖRT SOLDAN SAY DÖRT KİŞİ

Sosyal medyadan kendisini hedef alanlar için "Sağdan say dört soldan say dört kişi' ifadelerini kullanan Aydın şunları şöyle konuştu:  "Bu kişiler partiye kayıtlı olabilirler, ancak partiye verdikleri zarar nedeniyle kendilerine partili denemeyecek isimler. Partinin Genel Başkanı, Genel Başkan Yardımcısı ya da İl Başkanına sosyal medyadan alenen saldırıya geçmek parti tüzüğüne de, partinin ahlaki değerlerine de uygun değildir."   Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: