Antalya
05.09.2019
A
GÜNDEM , GÜNCEL
Side'de tarih sanatla buluşacak
Side'de tarih sanatla buluşacak

Manavgat ilçesinde 3 bin yıllık tarihi geçmişe sahip olan Antik Side'de düzenlenecek 18. Side Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivali 16-26 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek

Manavgat Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Side Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivali, bu yıl 16-26 Eylül tarihleri arasında yapılacak. 3 bin yıllık tarihi geçmişiyle pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış, dünyanın önemli turizm destinasyonlarından olan Antik Side, eylül ayında, kültür ve sanatla buluşacak.

ÇOK SAYIDA KONSER

10 gün boyunca Side Limanı (Meydan) ve Side Antik Tiyatrosu'ndaki konserler ve Kültür Evi'ndeki ünlülerle yapılacak sohbetlerin Side'yi hareketlendirmesi bekleniyor. Iyeoka, Della Miles, Fatih Erkoç, Aytan Sicimoğlu, Ibis Maria gibi dünyaca ünlü yıldızlar başta olmak üzere birçok konserin düzenleneceği festivalde gün batımı, caz konserleri, sanat sohbetleri gibi özel etkinlikler de yapılacak. Festival 16 Eylül Pazartesi günü saat 19.00'da Apollon Tapınağı'nda düzenlenecek olan kokteylle kapılarını sanatseverlere açacak.

 

SİDE IYEOKA'YI BEKLİYOR

 

Müzisyen olmasının dışında aynı zamanda bir eğitmen, şair ve aktivist olan dünyanın en önemli sanatçılarından biri olarak anılan ABD'li Iyeoka, 23 Eylül'de Side Antik Tiyatro'da sahne alarak hayranlarıyla buluşacak. Festival kapsamında 17 Eylül'de Fatih Erkoç Jazz Quartet, 18 Eylül'de Ibis Maria, 20 Eylül'de Della Miles, 22 Eylül'de Ayhan Sicimoğlu ve Latin All-Stars, 24 Eylül'de de Karsu-Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile aynı sahnede yer alacak. 16 Eylül'de ise Anadolu Ateşi dans grubu sahneye çıkarak halkla buluşacak. Festivalde ana konserler saat 21.30'da, gün batımı konserleri ise saat 18.00'de başlayacak.

GELİR ELDE EDİLECEK

Bu yıl Side Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivali'nde Side Kültür Evi Buluşmaları kapsamında ise 19 Eylül'de müzisyen ve yazar Doğan Canku, 21 Eylül'de gazeteci, yazar, şair Sunay Akın ve 25 Eylül'de de müzisyen- söz yazarı Tuna Kiremitçi konuşmacı olarak Manavgat halkıyla buluşacak. Kültür Evi Buluşmaları saat 19.30'da başlayacak. Toros Kadınları da meydanda kurdukları stantlarla ürettikleri el emeği ürünlerini satarak hem gelir elde edecek hem de turizme renk ve canlılık katacak. (DHA)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: