Antalya
04.09.2019
A
GENEL , KÜLTÜR-SANAT
Antalya Film Forum Olena Yershova'ya emanet
Antalya Film Forum Olena Yershova'ya emanet

56. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında bu yıl 6'ncısı düzenlenen Antalya Filim Forum yöneticiliğine Ukraynalı film yapımcısı Olena Yershova Yıldız getirildi

Molodist Kiev Film Festivali direktörlüğüyle tanınan Olena Yershova, Menderes Türel'in ilk döneminde hayata geçirilen Avrasya Film Pazarı'nda  geliştirme müdürü olarak da görev yapmıştı. Antalya Film Forum'da  İsrail Film Fonu’nun 20 yıl Yürütücü Direktörlüğünü yapan Katriel Schory danışman olarak görev yapacak. Antalya Film Forum içinde yer alan Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu Koordinatörlüğüne ise sinema yazarı Burak Göral  getirildi.

 

ANTALYA FİLM FORUM

Antalya Film Forum, Türkiye film endüstrisinin gelişimini desteklemeyi, Türkiye’den projeler için ortak yapım fırsatlarını genişletmeyi, Türkiye ve uluslararası film endüstrisi arasındaki bağı güçlendirmeyi amaçlayan bir ortak yapım marketi ve proje geliştirme platformu. Film profesyonellerinin, sinema endüstrisinin eğilimlerini ve gelecekteki gelişimini paneller, atölyeler ve ustalık sınıfları yoluyla dünyanın önde gelen sinema profesyonelleri ile tartışabilecekleri bir yer olan Antalya Film Forum bu yıl Türkiye’den projeleri Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu, Belgesel Work in Progress Platformu, Uzun Metraj Kurmaca Work in Progress Platformu, Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu başlıkları altında dört bölüm halinde sunacak.

 

SON BAŞVURU TARİHİ 6 EYLÜL

Antalya Film Forum için son başvuru tarihi 6 Eylül 2019 olarak belirlendi. Antalya Film Forum'da Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu kapsamında 3, Belgesel Work in Progress Platformu kapsamında 3 olmak üzere jüri tarafından belirlenen 6 projeye 30'ar bin TL; Uzun Metraj Kurmaca Work in Progress Platformu kapsamında 2 projeye 80 ve 40 bin TL olmak üzere 120 bin TL ; Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu kapsamında bir projeye 150 bin TL para ödülü verilecek. Film Forum'a katılan projeler, yapılacak birebir toplantılarda film profesyonelleriyle tanışma imkanı bulacaklar.

 

SÜMER TİLMAÇ DESTEK FONU

Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu'na katılmak isteyen projelerin senaryolarının son bir yıl içinde yazılmış olması, çekimlerin en az 3'te 2'sinin Antalya’da yapılacak olması ve son kurgusunda filmin 3'te 2'sinin Antalya’da geçmesi gerekmekte. 'Reis Bey', 'Kuruluş Osmancık', 'Süper Baba' ve 'Osmanlı Cumhuriyeti' gibi yapımlardaki rolleriyle Türk sinemasının unutulmaz isimleri arasında yer alan  Sümer Tilmaç, 60 civarında tiyatro oyunu ile 210'dan fazla sinema filmi ve dizide rol alarak gönüllerde taht kurdu. Antalya'da doğup büyüyen Sümer Tilmaç, 2015 yılında geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama veda etmişti.  Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: