Antalya
02.09.2019
A
GÜNDEM , GÜNCEL
'Kayyumlara Hayır' forumu
'Kayyumlara Hayır' forumu

1 Eylül Barış Bayramı etkinlikleri kapsamında Kızılarık Cemevi'nde düzenlenen "Kayyumlara Hayır" başlıklı forumda, son yıllarda gündeme getirilen kayyum atamalarının hukuksuzluğuna vurgu yapıldı. 

Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri tarafından düzenlenen forumun açılışında konuşan Seyfi Turan "18 yıllık AKP hükümeti döneminde ülkemizde yaşananları hepiniz biliyorsunuz. Ama özellikle 31 Mart seçimlerinden önce doğal bir ittifak, AKP'ye kaybettirme ittifakı gerçekleşti. Bu ittifakın ardından birçok yerde seçim kaybeden AKP iktidarı tarafından mazbatası verilmeyen belediye başkanları, meclis üyeleri oldu.

İstanbul seçimleri hukuksuz bir şekilde yenilendi. Yetmiyormuş gibi Diyarbakır, Van ve Mardin'de belediye başkanları görevden alınıp yerlerine kayyumlar atandı. Belediyeler gasp edildi. Antalya Emek ve Demokrasi güçleri olarak bu gasplara karşı verilen mücadeleye nasıl destek verebiliriz deyip, bu forumu düzenledik" dedi. Turan'ın konuşmasının ardından Kutay Meriç, Ömer Öztürk ve İlkin Manya'dan oluşan divan kurulu yönetiminde salonda bulunanlar söz alarak kayyum atamalarına ilişkin görüş ve tepkilerini dile getirdiler.  Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: