Antalya
28.08.2019
A
GENEL , GÜNCEL
Başkan Topaloğlu gazetecilerle buluştu
Başkan Topaloğlu gazetecilerle buluştu

KEMER Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ilçede görev yapan gazetecilerle bir araya gelip, göreve geldiği günden bu yana yapılan çalışmaları anlattı

Kemer Belediye Başkanı Necati Toplaoğlu, makamında düzenlediği toplantıda gazetecilerle buluştu. Gazetecilere görevi devraldığı günden bugüne kadar yapılanlar hakkında bilgiler veren Başkan Topaloğlu, "Belediyeyi 60 milyon 289 bin 610 lira 15 kuruşluk bir borçla devraldık. Şu ana kadar ödenen borcumuz 20 milyon 96 bin 373 lira 99 kuruştur. Bunun yanında 1.5 milyon lira ödeyerek 3 çöp kamyonu aldık, artı 2 milyon 240 bin lira da bir yatırım yaptık. Toplamda 5 ayda yatırımlarla beraber ödenen 24 milyonu buluyor. Her konuda yapılan fuzuli harcamalarda tasarrufa gittik" dedi.

YAPILAN ÇALIŞMALAR

Kemer'in turizm bölgesi olduğunu hatırlatan Başkan Topaloğlu, Kemer'de çöp sıkıntısı olduğunu belirterek, belediyenin araç filosuna 3 çöp kamyonunu dahil ettiklerini ve Türkiye Belediyeler Birliği'nden 1 çöp süpürme aracının hibe edildiğini söyledi. Kemer'in mahallelerindeki sorunlar, yapılan çalışmalar ve yapılacak olan projeler hakkında da bilgiler veren Topaloğlu, "Beldibi'nde imar planları son aşamasına geldi. Bakanımızla iki defa bire bir görüşme gerçekleştirdik. İmar planının onaylanacağını söylediler. Mahallede bulunan Atatürk Parkı'nın tahsisi için Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü'ne yazımızı yazdık. Ayrıca Göynük Mahallesi'ndeki izci kampı olarak bilinen yerin tahsisini de istedik. Amacımız, buranın halkımızın rahatça piknik yapabileceği bir yer olmasını sağlamak" diye konuştu.

GÖYNÜK'ÜN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Topaloğlu, Göynük Mahallesi'nde yapılan çalışmalar hakkında da şunları söyledi: "850 metrelik Atatürk Caddesi'nde 42 dekoratif aydınlatma direği dikildi. Kurtuluş Caddesi ile Göynük-1 kavşağı arasında kalan 900 metre uzunluğunda, 23 metre genişliğinde yol çalışması yapımı kapsamında 1000 metre yağmur suyu drenaj hattı, 1000 metre orta refüj çalışması, 4 bin 500 metrekarelik kilitli parke taşıyla kaldırım, 14 bin 400 metrekare asfaltlama çalışması ve bisiklet yolları çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Göynük Fen Lisesi'nin yakınlarında yer alan belediyemize ait 19 dönümlük alanda nizami futbol sahası, 2 de mini saha projesi çizildi. Meclisten onay alındıktan sonra ihaleye çıkılacaktır. Bu da Kemer'deki spor turizmini daha ileriye taşınmasını sağlayacaktır."

KINDILÇEŞME'Yİ HALKIMIZA KAZANDIRDIK

Kemer'in yıllardır kanayan yaralarından birinin mesire alanı sorunu olduğunu ve bu kapsamda en kısa sürede Kemer Belediyesi Kındılçeşme piknik alanı ve halk plajını vatandaşların hizmetine sunduklarını vurgulayan Başkan Topaloğlu, "Kındılçeşme'nin önceki halini anlatmamıza gerek yok. Atıl bir vaziyetteydi. Belediyemize ait bu alanın içerisinde gerekli çalışmaları yaptık. Burada belediyemize ait büfe, otopark, piknik masalarımız, gölgeliklerimiz, şezlonglarımız, tuvaletler, soyunma odası ve duş kabinleri inşa ettik. Çalışmalar sonucunda halkımızın rahatlıkla piknik yapıp denize girebilecekleri bir alan oluşturduk. Bize gelen geri dönüşler çok olumlu. Halkımıza hizmet ettikçe biz de mutlu oluyoruz" diye konuştu.(Haber merkezi)

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: